مردم خبر زده شده‌اند! – خبر روزانه

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که امروزه افراد بیشتری از اخبار دوری می کنند و کمتر به آنها اعتماد می کنند.

به گزارش خبر روزانه و به نقل از رویترز، افراد بیشتری داوطلبانه و انتخابی از اخبار مهمی مانند همه گیری ویروس کرونا، حمله روسیه به اوکراین و بحران اقتصادی اجتناب می کنند.

مؤسسه تحقیقات روزنامه نگاری در گزارش سالانه اخبار دیجیتال خود به رویترز گفت: «در حالی که اکثر افرادی که اخبار را به طور منظم دنبال می کنند، 38 درصد گفتند که از خواندن اخبار اغلب یا هر از گاهی اجتناب می کنند. در سال 2019، این رقم 29 درصد بود. همچنین حدود 36 درصد از افراد، به ویژه افراد زیر 35 سال، می گویند که این خبر بر روحیه آنها تأثیر می گذارد.

اعتماد به اخبار نیز رو به کاهش است و در ایالات متحده به پایین ترین حد خود رسیده است. به طور متوسط، 42 درصد از مردم می گویند که بیشتر اوقات به اخبار اعتماد دارند! این رقم تقریباً در نیمی از کشورهای این گزارش کاهش یافته و تنها در هفت کشور افزایش یافته است.

راسموس چرچ نیلسن، مدیر موسسه رویترز، در گزارشی بر اساس نظرسنجی آنلاین از 93432 نفر گفت: “تعداد زیادی از مردم بر این باورند که رسانه ها تحت نفوذ سیاسی ناروا قرار دارند و تنها اقلیت کوچکی معتقدند که بیشتر سازمان های خبری. . آنها بهترین ها را برای جامعه می خواهند و آن را به منافع تجاری خود ترجیح می دهند.

بر اساس این گزارش، مخاطبان جوان به طور فزاینده ای از طریق پلتفرم هایی مانند تیک تاک به اخبار دسترسی پیدا می کنند و پیوندهای ضعیف تری با خبرگزاری های معتبر دارند.

هر هفته، 78 درصد از نوجوانان بین 18 تا 24 سال از طریق فیدهای خبری و جمع آوری اخبار، موتورهای جستجو و رسانه های اجتماعی به اخبار دسترسی پیدا می کنند. 40 درصد از این گروه سنی هر هفته از TickTock استفاده می کنند و 15 درصد می گویند که از آن برای جستجو، بحث یا اشتراک گذاری اخبار استفاده می کنند.

افزایش تعداد افرادی که برای اخبار آنلاین پرداخت می کنند ممکن است در حال کاهش باشد و بخش زیادی از اشتراک های دیجیتال به چندین خبرگزاری ملی می رسد.

در 20 کشوری که هزینه‌های خبری رایج است، 17 درصد از پاسخ‌دهندگان برای هر خبر روزانه پول پرداخت می‌کنند که مشابه سال گذشته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا