مردم در فتنه اخیر موضع‌گیری هوشمندانه‌ای داشتند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان شامگاه چهارشنبه در جمع کثیری از منتظران ظهور، با بیان اینکه در شب نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت است، گفت: حضرت ولیعصر (علیه السلام) در مسجد مقدس جمکران، مسجد مقدس جمکران مکان بسیار مهمی در جهان اسلام و آینده جهان است.

وی با بیان اینکه مؤمنان این خانه را برای پیامبر ساخته اند و این بصیرت مؤمنان است که به این مسجد توجه دارند، خاطرنشان کرد: دوره غیبت داروانی برای بلوغ تشیع بوده است و با وجود اینکه مؤمنان به علمای دین مراجعه می کنند. ، خوب و بد را تشخیص می دهند، می دهند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه دین ما را با بصیرت تربیت می کند، گفت: قانونگذاری محصول بصیرت دینی است و پس از شهادت امام حسن عسکری(ع) مردم به بلوغ رسیدند و به همین دلیل دوران عقب نشینی آغاز شد.

وی با بیان اینکه مرجعیت حوزه های علمیه مبتنی بر قدرت عقل و بصیرت مردم است، افزود: امام خمینی (ره) به مردم فرمودند که به سراغ علمای زمان شناسی بروید.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه در زمان غیبت روزگار سختی است با توجه به اینکه ظلم و ستم را در دنیا ریشه کن نمی شود و البته زمان غرور محسوب می شود. جمکران مقدس ثمره عقل است; جشن اعاده وفا، جشن شکرگزاری از کسانی است که ظاهرشان مهم نیست و دین و اخلاق این افراد بر اساس عقلانیت است.

استاد منطقه و دانشگاه با بیان اینکه دانشمندان همواره در عرصه های مختلف خوش درخشیده اند، گفت: اقتدار دانشمندان بر اساس توان بصیرت افراد است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک امتحانات زیادی برگزار می شود، به فتنه اخیر و ایستادگی هوشمندانه مردم در مقابل این فتنه اشاره کرد و گفت: برخی نخبگان علمی و سیاسی زود شکست خواهند خورد، اما بسیاری از مردم نشان داده اند که صلاحیت و درک درست است. لازم است.”

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه دعای ظهور، دعای نجات بشر است، گفت: اجتماع منتظران نجات مردم جهان است.

دکمه بازگشت به بالا