مستندسازان به بخش مسابقه جشنواره سینما حقیقت راه یافتند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، با پایان کار مشاوران دبیر هفدهمین جشنواره «سینما حقیقت» و قطعی شدن آثار راه یافته به بخش‌های بلند، نیمه بلند، کوتاه و جایزه شهید آوینی، فهرست این آثار اعلام شد که در این میان نام ۲ اثر از فیلم‌سازان چهارمحال و بختیاری نیز دیده می‌شود.

مستند کوتاه «کُر کوهستان» به کارگردانی امیرحسین اسیوند چمعالی و «ارجنا» به کارگردانی عباس رفیعی مرغملکی نام آثاری است که به عنوان نمایندگان چهارمحال و بختیاری در بخش مسابقه ملی سینما حقیقت به نمایش در می‌آیند.

اسیوند فیلم خود را با موضوعی اجتماعی و با تمرکز بر زندگی مردم بختیاری ساخته است و داستان تولد نوزادی را بر بلندای کوهستان زاگرس روایت می‌کند.

رفیعی دیگر فیلم‌ساز چهارمحال و بختیاری نیز در فیلم کوتاه ارجنا، مضمونی محیط زیستی را دنبال کرده است و روایتگر پیرمردی می‌شود که در تلاش است از این‌گونه گیاهی محافظت کند. این دو فیلم ساخته هنرمندان چهارمحال و بختیاری در این دوره از جشنواره فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» که از ۲۷ آذرماه تا ۲ دی‌ماه در تهران برگزار خواهد شد در بخش فیلم‌های کوتاه با ۱۸ فیلم دیگر رقابت می‌کنند.

به گفته محمد حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی و دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» امسال ۶۴۰ فیلم در بخش‌های مختلف این جشنواره ثبت‌نام کردند که ۳۸۰ فیلم از شهرستان‌ها درخواست حضور در جشنواره را داشتند.

گفتنی است، در ۲ دوره قبلی این جشنواره، آرمان قلی‌پور و جعفر نجفی از فیلم‌سازان چهارمحال و بختیاری توانستند صاحب عناوین بهترین مستند کوتاه مسابقه بین‌الملل و بهترین فیلم بلند جشنواره‌های شانزدهم و پانزدهم شوند.

دکمه بازگشت به بالا