مشارکت ۱۵۰۰۰ نفر در جشنواره قرآن و حدیث

خبر روزانه/ گلستان اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه با حضور برگزیدگان ۷۵ کشور در گرگان به کار خود پایان داد.

حجه الاسلام والمسلمین جعفر کریمی کودوسی معاون فرهنگی و تربیتی جامعه المصطفی العالمیه در این مراسم که با حضور مهمانان داخلی و خارجی در جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد، گفت: گرگان. .قرآن کتاب حیات الهی و آیات الهی است و طلب علم لازمه آن است.

وی با بیان اینکه این مسابقه در نگاه صاحب نظران به عنوان یک رقابت و همایش بزرگ بین کشورهای اسلامی تلقی می شود، ادامه داد: یکی از اهداف این همایش، معرفی قرآن کریم به مخاطبان داخلی و خارجی است.

کریمی با تاکید بر اینکه شناخت توانایی ها و استعدادهای طلاب از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات است، افزود: جامعه المصطفی العالمیه به عنوان یک نهاد آموزشی و علمی در حوزه های قرآنی فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه در بین تماشاگران این جشنواره، طلاب، دانش آموختگان، اساتید و کارکنان جامعه المصطفی العالمیه و فرزندانشان حضور داشتند، خاطرنشان کرد: این جشنواره با بیش از 15 هزار نفر به صورت کتبی و شفاهی در 27 رشته در سال 1396 برگزار شد. دو بخش مهارت و مقدمه که شامل 20 درس در بخش مهارت و 7 درس در بخش مقدماتی بود.

معاون فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی افزود: همزمان با این جشنواره مسابقات دیگری در 20 هیئت در اقصی نقاط جهان برگزار شد و مراسم اختتامیه همزمان با اختتامیه جشنواره برگزار می شود.

گلومرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی وی در این آیین اظهار داشت: اخلاق موثرترین عامل در اداره و تحول افراد است.

وی با اشاره به اینکه ذکر صلوات عامل سقوط گناهان است، ادامه داد: نزدیک ترین انسان به قرآن کسی است که به آن عمل کند و آن را سرلوحه کار خود قرار دهد.

حاجت الاسلام سید کمال حسینی نماینده جامعه المصطفی العالم در استان گلستان وی در این آیین اظهار داشت: اگر به انتشار تفاسیر قرآنی به زبان های مختلف توجه کنیم و آنها را جمع آوری کنیم به کتابخانه ای عظیم تبدیل می شود.

وی با تاکید بر اینکه این جشنواره کار بزرگی بود، ادامه داد: همزمان با این آیین در سایر نقاط جهان، جامعه المصطفی شعائر دیگری را انجام می دهند که این امر گواه بر گسترش دین مبین اسلام است.

به گزارش خبر روزانه، این آیین صبح امروز 13 اسفند 1393 در تالار امام خمینی مجتمع آموزش عالی جامعه المصطفی العالمیه گرگان برگزار شد.

یکی از ویژه برنامه های این آیین نکوداشت قرآن و احادیث آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان بود.

15000 نفر در جشنواره قرآن و حدیث شرکت کردند

15000 نفر در جشنواره قرآن و حدیث شرکت کردند

15000 نفر در جشنواره قرآن و حدیث شرکت کردند

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا