مشکلات حوزه آرد و نان ایلام ظرف یک ماه حل شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حسن بهرامونیا ظهر یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که به منظور بررسی وضعیت آرد و نان برگزار شد، با اشاره به حضور مسئولان در میدان گفت: متولیان امر یک ماه فرصت دارند تا حل مسائل منطقه

وی با اشاره به اینکه سلامت و کیفیت نان اهالی استان باید با وجود مرغوب ترین گندم در ایلام تامین شود و مایه حیات مردم است، گفت: تعطیلی غیر مجاز نانوایی ها در ایلام به ویژه در روزهای تعطیل ممنوع است. پذیرفته شده.

استاندار ایلام با اشاره به تعطیلی حدود 70 نانوایی در روز جمعه به دلیل نظارت بر نانوایی ها، خواستار نظارت بیشتر دستگاه های ذیربط شد و گفت: باید طوری برنامه ریزی کنیم که در زمان تعطیلی نانوایی، مردم سرکشی نکنند. گیج».

وی افزود: تعطیلی نانوایی ها باید به یک هفته تقسیم شود تا همه نانوایی ها در یک روز تعطیل نشوند.

بهرام نیا با بیان اینکه برخی از نانوایی های استان مستهلک شده اند، افزود: دستگاه های متولی از تسهیلات ردیف اعتباری که در اختیار دارند، هم برای بهسازی و نظافت نانوایی و هم برای نوسازی نانوایی استفاده کردند. اقدام به.

وی همچنین با تشکر از نظارت دانشگاه علوم پزشکی استان بر سلامت نانوایی ها، افزود: گزارش ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص سلامت فرآورده های نانوایی بسیار مناسب بود.

وی در ادامه خواستار مبارزه جدی با قاچاق آرد در استان شد و گفت: بر اساس گزارش های رسیده بحث قاچاق آرد در حال بررسی است و برخی از این توزیع کنندگان قاچاقچی هستند که باید با جدیت برخورد شود.

بهرام نیا در ادامه از فرمانداران خواست برای بهبود وضعیت آرد و نان اقدامات لازم را انجام دهند و گفت: استانداران یک هفته فرصت دارند تا از سنگرها و کارخانه های آرد بازدید کنند و همچنین جلسه مشترکی با معاونت نان استانداری برگزار و به اداره کل استان گزارش دهند. ستاد استانی

توزیع یکسان میوه و تره بار در تمام نقاط استان

وی در ادامه با بیان اینکه 50 درصد کیفیت نان ناشی از غلات و سایر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: در این راستا لازم است استاندار بر تولید آرد و نان شخصا و نمونه نان نظارت کند.

فرماندار ایلاما مهلت یک ماهه ای را برای رسیدگی به حوزه آرد و نان تعیین کرد و گفت: در این راستا تمامی ادارات متولی مانند اداره غلات، اتحادیه نانوایان، اداره بهداشت، استان ها، شهرستان ها و سایر دستگاه ها در این زمینه اقدام کرده اند. مسئولیت در بحث نان و نانوایی ها «آنها باید مطابق با آن عمل کنند.

وی افزود: در این راستا باید ایرادات زنجیره کنترل آرد و نان را بررسی و رفع کنیم و هر دستگاه مسئول موظف است در رفع نواقص این زنجیره نقش خود را ایفا کند.

دکتر بهرام نیا در قسمت دوم سخنان خود به بحث قیمت میوه در بازار پرداخت و گفت: نظارت و بررسی مکانیزم لازم در این زمینه ضروری است.

وی در ادامه خواستار توزیع یکسان میوه و تره بار در اقصی نقاط استان شد و گفت: لازم است با کمک ادارات صمت، شهرداری ها و جهاد کشاورزی توزیع میوه و تره بار انجام شود تا همه مردم شهرستان و استان از یکسان برخوردار باشند.

دکمه بازگشت به بالا