مشکل گمرکی ۳۰ هزار خودرو در خودروسازی‌های بم حل خواهد شد

به گزارش خبرگزاری هابارآنلاین؛ محمدمهدی فداکار در سفر به بم گفت: هدف از سفر به بم افتتاح چند پروژه در شهرستان های شرق استان است.
وی برگزاری جلسات متعدد با مدیران در فرمانداری شهرستان بم و بازدید از مجموعه ارگ ​​جدید را از دیگر اهداف سفر خود به شرق استان اعلام کرد.
استاندار کرمان در بازدید از کارخانه خودروسازی بم گفت: ارگ جدید زیرساخت های خوبی دارد اما مشکلاتی مانند خروج خودروها، مشکلات گمرکی و … نیز وجود دارد که به زودی برطرف می شود.
فداکار ادامه داد: ظرفیت های خوبی ایجاد شده است و امیدواریم تولید روز به روز افزایش یابد و چالش ها برطرف شود و نیاز بازار خودرو کشور را تامین کند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه حدود 30 هزار خودرو در کارخانه های بم انبار شده است، گفت: در جلسه ای که هفته جاری با رئیس کل گمرکات کشور انجام می شود، مشکلات گمرکی این خودروها حل خواهد شد. ”
وی همچنین به مشکلات سوخت رسانی در شهرستان بم اشاره کرد و گفت: گازرسانی به این منطقه باید در گذشته انجام می شد اما تاکنون انجام نشده است. مشکل به طور موقت حل می شود و جلساتی با فرمانداران شرقی برگزار می شود و امیدواریم تا هفته جاری مشکل حل شود.
فداکار در ادامه گفت: مشکل تامین نشدن خودرو از سوی شرکت ها نیست، بلکه مشکل واردات قطعات خودرو از کشورهای دیگر و تحویل اوراق و اسناد به گمرک است، بنابراین برخی شرکت ها دیرتر این کار را انجام می دهند.
وی افزود: طبق گفتگوی امروز با رئیس گمرک 10 درصد باقیمانده قطعات خودرو به صورت گارانتی نگهداری می شود و یا حتی مقدمات دو برابر شدن این میزان ضمانت در حال انجام است. بقیه را رها کن و شلیک کن.”
لازم به ذکر است این بازدید با حضور فرماندار و امام جمعه بم، معاون عمرانی فرماندار، مدیر کل حوزه استانداری و مسئولین محلی صورت گرفت.

48

دکمه بازگشت به بالا