مقتدی الصدر: مردم با همکاری با نیروهای امنیتی، سلامت زائران را حفظ کنند

سید مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر عراق شامگاه شنبه در خصوص برگزاری مراسم اربعین در این کشور و حضور میلیونی زائران اباعبدالله الحسین (ع) بیانیه ای صادر کرد.

الصدر با انتشار چند توئیت در صفحه توئیتر خود نوشت که نجف اشرف اولین مناره تشیع است و پرتو نوری که از مکه می آید در نجف متمرکز است و همچنان چراغی برای هدایت مردم است.

وی در ادامه به قوانین و مقررات خاص کشور در خصوص مراسم زیارتی پرداخت و گفت: از جمله این قوانین ورود رسمی، معاینه پزشکی و رعایت قوانین کشور است. [مقصد] نقل شده است.

رهبر نهضت صدر با بیان اینکه چهار مکان مقدس در عراق متعلق به شش معصوم است، تصریح کرد: از همه می‌خواهیم این (قوانین عراق) را رعایت کنند، به‌ویژه از برادران ایرانی. زیرا آنها بیشترین تعداد را دارند. پذیرای همه مهمانان هستیم

صدر با اشاره به اینکه مردم عراق مشتاق استقبال از زائران هستند، تصریح کرد: میزبان باید به میهمان احترام بگذارد. مهمان نیز باید به آداب مهمانی احترام بگذارد. میزبان باید همه چیز لازم را برای مهمانی از جمله غذا، نوشیدنی و اقامت فراهم کند.

وی با تاکید بر حفظ سلامت و پاکیزگی در مراسم اربعین، از مسئولان رسمی کربلا خواست امنیت را بر عهده گرفته و از طریق نیروهای امنیتی، ایست و بازرسی را کنترل کنند.

رهبر جنبش صدر خطاب به مردم عراق گفت: همه مردم عراق باید خویشتن داری کنند و از رویارویی بپرهیزند. آنها باید با نیروهای امنیتی همکاری کنند و برای سلامتی زائران، زائران و اماکن مقدس شعار حزبی سر ندهند.

وی با بیان اینکه چنین اقداماتی به معنای تجمع وی در زیر خیمه امام حسین (ع) با «مفسدان» نیست، در پایان تصریح کرد: همه زائران برای برادران خود در یمن، بحرین، سوریه، لیبی و افغانستان دعا کنند.

310310

دکمه بازگشت به بالا