منع سراسری، تردد در جاده‌های کشور را ۴۰ درصد کاهش داد

بیش از 10 روز از وضع ممنوعیت تردد بین استان ها در جاده های سراسر کشور می گذرد و اجرای این طرح فردا (5 شهریور) حداقل 24 ساعت در این زمینه ادامه می یابد. برنامه کاهش ترافیک است.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با خبر روزانه وی در مورد اجرای طرح ممنوعیت تردد بین استان ها در جاده های سراسر کشور گفت: آمارهای ما نشان می دهد که کاهش قابل توجهی در تردد در جاده های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است ، بنابراین برخی از جاده ها با برنامه تا زمان در پایان دیروز ، ترافیک بیش از 80 درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال ، تردد در جاده چالوس 82 درصد ، تردد در جاده مشهد 45 درصد ، تردد در بزرگراه تهران-کوم 70 درصد ، تردد در بزرگراه کازین-رشت 80 درصد و آمار در جاده های دیگر. ” سفرها به شدت کاهش یافته است.

راهور ناجا ، رئیس مرکز اطلاعات و مدیریت ترافیک ادامه داد: آمار ترافیک شامل حرکت همه وسایل نقلیه اعم از وسایل نقلیه عمومی ، کامیون و آمبولانس و … است. اگر نیاز به محاسبه آمار خودروهای شخصی دارید ، مطمئناً میزان افت از نرخ سود اعلام شده بیشتر خواهد بود ، اما تا کنون این آمار برای همه خودروها اعلام شده است.

شیرانی با بیان اینکه با پایان تعطیلات تعداد سفرهای جاده ای نیز اندکی افزایش یافت ، گفت: این موضوع مربوط به خودروهای شخصی نیست بلکه با پایان تعطیلات تعداد خودروهای عمومی ، کامیون و. .. در جاده ها افزایش یافت.

وی با تأکید بر اینکه مأموران پلیس همچنان مانع سفر و بازگشت خودروها به منبع را حداقل نیمه شب جمعه (26 سپتامبر) خواهند کرد ، گفت: اگر ستاد ملی ضد قرآن تصمیم جدیدی بگیرد ، ما آن را می گیریم. در غیر این صورت ، از 6 سپتامبر ، محدودیت های ترافیکی همانند قبل و بر اساس طرح رنگ شهرها ، یعنی. خودرو از شهرهای قرمز و نارنجی با شماره های بومی خارج می شود و خودرو با شماره های غیر بومی وارد شهرهای قرمز می شود. نارنجی ممنوع می شود.

راهور ناجا ، رئیس مرکز اطلاع رسانی و مدیریت ترافیک نیز درباره متوسط ​​کاهش ترافیک جاده ای در جاده های کشور گفت: طبق آمار ، تا پایان روز گذشته کل تردد در تمام جاده های کشور 40 درصد کاهش یافته است. ، و فقط خودروها. “بیشتر از این درصد خواهد بود. علاوه بر این ، در طول تعطیلات ترافیک نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش بیشتری پیدا کرده است.

شایان ذکر است که از روز یکشنبه (15 اوت) طرح ممنوعیت تردد در سراسر کشور در حال اجرا است و پلیس به خودروها اجازه نمی دهد در جاده ادامه دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا