مهتدی در المیادین: ایران وارد مرحله جدید شد؛ محور مقاومت قوی‌تر خواهد شد

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس ، شبکه خبری المیادین همچنان به انعکاس اخبار انتخابات ریاست جمهوری ایران پرداخت و محمد علی مهتدی ، روزنامه نگار و دانشمند علوم سیاسی را در برنامه عصر خود پوشش داد

در آن برنامه ، مهتدی گفت که مردم با انتخابات فعلی در مرحله جدیدی وارد ایران شده اند. مرحله ای که انسجام در آن شکل گرفته است. انسجام مدیران ارشد ، رئیس جمهور و مجلس. اکنون بین سه کشور انسجام وجود دارد و این برای تصمیم گیری مهم و حل مشکلات داخلی و تنظیم روابط با جهان خارج از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. این انتخابات یک رویداد مهم است. دنیا منتظر نتیجه این انتخابات بود. بیش از 200 روزنامه نگار خارجی برای تهیه گزارش از این رویداد مهم به ایران آمدند.

مختادی توضیح داد: امام خامنه ای ، رهبر انقلاب ، پیش از این در مورد گام دوم (چهل سال دوم) انقلاب صحبت کرده و بیانیه داده بودند. من فکر می کنم این انتخابات فصل مهمی در مرحله دوم انقلاب برای ساختن کشوری مبتنی بر اصول عدالت ، اسلامی و انقلابی بود.

مهتدی در پاسخ به س alال المیادین در مورد معنای دعوت از سید ابراهیم رئیسی نخست وزیر عراق برای سفر به ایران ، خاطرنشان کرد که جدا از روابط درهم تنیده بین دو کشور ، مسئله امنیت است. امنیت دو کشور در هم تنیده است. گفتگو در مورد بسیاری از مسائل بین دو کشور. چند ماه دیگر انتخابات در عراق برگزار می شود. آنچه در ایران و این انتخابات رخ داد ، عراق را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

مهتدی همچنین درباره آینده روابط ایران و کشورهای عربی خلیج فارس در دولت آینده ایران گفت: همه می دانند که ایالات متحده از این منطقه عقب نشینی می کند. اکنون از افغانستان و سپس عراق بیرون می آید و مهمترین معادله در منطقه محور مقاومت است و در راس آن محور جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. رژیم های عربی که برخی از آنها سعی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دارند ، از رژیم صهیونیستی حمایت می کنند اما پس از جنگ اخیر در نوار غزه مشخص شد که رژیم صهیونیستی نمی تواند از خود حمایت کند زیرا می خواهد از دیگران حمایت کند. از سوی دیگر ، ما شاهد بازگشت کشورهای عربی به دمشق پس از ترک دمشق هستیم. بنابراین مقاومت در اینجا قوی تر خواهد شد. پیروزی ابراهیم رئیسی پیروزی تمام بخشهای زنجیره مقاومت در منطقه است – از لبنان گرفته تا یمن ، سوریه و عراق.

در پایان ، مهتدی درباره کشورهای غربی و سیاست های آنها در قبال دولت جدید ایران گفت ، که به نظر من ، در این مرحله ایالات متحده و غرب به دنبال همکاری با ایران هستند. آنها منتظر نتیجه این انتخابات بودند. آنها دیدند که تحریم ها و فشار حداکثر شکست خورده است.

انتهای پیام / ها


دکمه بازگشت به بالا