مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

تعطیلات نوروز هر سال فرصت خوبی برای گردشگری عمومی بود. با شیوع ویروس تاج، سفرهای چند ساله نوروزی چندان مورد توجه مردم قرار نگرفت و مورد توجه تعداد قابل توجهی از مردم قرار نگرفت. با این حال، بسیاری از کاربران در چند سال اخیر تورهای مجازی را به عنوان فرصتی برای کاوش در اماکن گردشگری و زیارتی شهر خود راه اندازی کرده اند.

به گزارش خبر روزانه، مرکز تحقیقات بتا در ادامه نوشت: با معرفی واکسن تاج و کاهش چشمگیر بیماری های عروق بیماری کرونا و مرگ و میر در اواخر دهه 1400، نوروز 1401 فرصت مناسبی برای سفر و تفریح ​​فراهم کرد. تا جایی که در این آیدی شاهد خیل عظیم مسافران نوروزی بوده ایم.

بر اساس تحقیقات انجام شده، حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد (اینستاگرام)، تخت جمشید (توئیتر) و حافظیه در شیراز (تلگرام) پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در نوروز 1401 در فضای مجازی بوده اند.

بازدیدکنندگان اولین ساختمان توریستی در هر تخت بیشتر از دو تخت دیگر بودند. اینستاگرام نسبت به کاربران نوروزی 1401 در دو پلتفرم دیگر، محتوای بیشتری درباره سایت های تفریحی و مسافرتی داشت. ارسال عکس از اماکن گردشگری پس از بازدید، آشنایی با مکان های مختلف تاریخی، مذهبی و گردشگری، تورهای گردشگری و افراد مختلف، پیشنهاد سفر به این مکان ها به دوستان و اقوام، اشاره به تاریخچه و دلایل اهمیت این مکان ها توسط کارشناسان در اين زمينه. میدان و … یکی از دلایل فراوانی چنین مکان هایی در فضای مجازی است.

بر اساس بررسی تکرار این مکان ها در نوروز سال 1401، انتشار تصاویری از اماکن گردشگری پس از بازدید و پیشنهاد بازدید از آنها، عامل اصلی فراوانی این مکان ها در دوره مورد بررسی در شبکه های اجتماعی بوده است.

این گزارش تنها به بررسی اماکن گردشگری اعم از اماکن تاریخی و مذهبی، مقبره مشاهیر و اماکن گردشگری پرداخته و منابع طبیعی از جمله جنگل، تالاب، پارک و … مورد توجه قرار نگرفته است.

طبق آمار، سه مکان مورد توجه کاربران توییتر در نوروز 1401 حرم امام رضا (ع) در مشهد، تخت جمشید شیراز و برج میلاد تهران بوده است.

مهمترین حوزه های گردشگری مجازی در نوروز

حرم مطهر امام رضا (ع) مشهد، تخت جمشید شیراز و میدان نقش جهان اصفهان سه مکان جالب برای کاربران اینستاگرام در نوروز 1401 بودند.

مهمترین حوزه های گردشگری مجازی در نوروز

تخت جمشید شیراز، برج میلاد تهران و حافظیه شیراز سه مکان جالب برای کاربران تلگرام در نوروز 1401 بودند.

مهمترین حوزه های گردشگری مجازی در نوروز

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا