مگر مثل مردم عادی سربازی رفته‌اید؟

آش عصبانی است. امین اسماعیل نژاد به قول خودش سرباز است اما الان اصلا پادگان نمی رود. ناگفته نماند چرا یک شهروند باید به پادگان برود، اما آنچه اسماعیل نژاد به طرز عجیبی از مسئولان می خواهد.

امروز با یکی از سایت های خبری مصاحبه کرد، زمین و زمان را در هم تنید و گفت تمام زندگی من در هوا شناور است و نمی دانم چه کنم؟ خوب، این وسط چند نکته وجود دارد که مهم است و نشان می دهد که یک فرد چقدر می تواند در مورد همه چیز مطالبه گر باشد.

اولین؛آقای امین اسماعیل نژاد وقتی از جام جهانی برگشتید در اینستاگرام استوری گذاشتید و از شما خواستید به گرگان بروید. متن پیامکی که برایتان ارسال شده در اینترنت است و آنقدر محترمانه بود که انگار خواستید به گرگان بیایید و با لباس نظامی معمولی برای دیدار با فرمانده محترم ولایت حاضر شوید، اما همین متن به دست شما رسید. !

دومین؛فرق شما با دیگر سربازان این کشور چیست؟وقتی می گوییم سرباز مردم تصور می کنند هر روز صبح به پادگان می روی و طبق معمول خدمت مقدس خود را انجام می دهی، اما شاید خیلی ها ندانند که وقتی می گویید سرباز، این سرباز یعنی تمرین با تیم پاس گرگان که همان تمرین است.

سومین؛پاس گرگان چه اشکالی دارد که فدراسیون را تهدید کردی که اگر در این تیم بازی کنی لباس نظامی بپوشی و به پادگان بروی بسم الله! اما من فکر می کنم اگر شما لباس نظامی می پوشیدید اینقدر سر و صدا نمی کردید که چرا فدراسیون کاری نمی کند تا بتوانم در تیم باب میلام بازی کنم!

چهارمین؛گفتی نمی توانی از این سطح بیایی و به گرگان بروی. گفتی به خاطر شرایط سربازی نمی توانی لژیونر شوی، اما حداقل در کشورت می توانی برای هر تیمی که بخواهی بازی کنی. خب این یعنی لگد زدن به زیر میز. اگر قانون قانون است، باید برای همه یکسان باشد. هنوز چند ماهی از خدمت (تمرین با پاس گرگان) باقی مانده است و بهتر نیست تا این چند ماه مبارک دندون روی جگر بمونه مثل همه جوانانی که در شرایط سخت تری خدمت کردند و گاهی اوقات در لبه، بسیاری از آنها ممکن است ورزشکار نباشند، اما مدارک تحصیلی عالی دارند و با سلاح در دست خدمت سربازی را گذرانده اند.

پنجم؛تیم ملی را سرزنش نکنید. این که گفتی شش ماه همه چیز برای تیم ملی دادی، فقط به خاطر تیم ملی نبود. اگر برایت سخت است وارد تیم ملی نشو. چرا بازی و حضور در تیم ملی را مقصر می دانید؟مردم را رها می کنید؟در مصاحبه هایتان بارها گفته اید که آمادگی ذهنی ندارید، اصلاً تمرکز ندارید و از طریق قدرت با گارگانی تمرین می کنید. خب یا سربازی هستی یا نیستی، اگر سربازی هستی خیلی جای احترام دارد.

ششم؛این ایده خوبی است که نفس خود را حبس کنید و انتظارات خود را کاهش دهید. گفتید مثل سعید معروف و محمد موسوی نیستید و گفتید مسائل مالی هم در این راه بی تاثیر نیست. یعنی اگر به شما پول بدهند که دوران سربازی تان را با تیم پاس گرگان بگذرانید، تمرکز و آرامش شما برمی گردد، نمی دانم مسئولان فدراسیون والیبال چه قولی به شما داده اند، اما تا زمانی که سرباز باشید. باید سرباز باشی و نه فقط با شعارهای کلیشه ای که هر بازیکنی به تیم ملی می رود و از آن استفاده می کند و می گوید: من سرباز ایران هستم، من سرباز تیم ملی هستم و…

251 251

دکمه بازگشت به بالا