میرجاوه؛ پایلوت سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش ثبتی مبنا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهرداد عرب اولین نفر بود که صحبت کرد گفتن با خبرنگار آنلاین درباره سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت شده است موبنا افزود: بر اساس ماده 4 قانون مرکز آمار ایران، انجام سرشماری به عهده هیات وزیران است که باید هر 10 سال یکبار انجام شود.

وی ادامه داد: طبق توافق هیات وزیران سرشماری باید در مدت 10 سال انجام شود و نکته مهمی که به آن اشاره شد انجام سرشماری در راستای نوسازی نظام آماری کشور است. . ثبت شده است اساس عمل گذاشته شده است.

این مسئول گفت که سرشماری ثبت شده است وی گفت: این پایگاه سه هدف اصلی دارد: بیاورید مهمترین اهداف سرشماری اطلاعات جمعیتی و مسکن خانوارها و همچنین ثبت مشخصات فردی افراد جامعه است.

وی تاکید کرد: سرشماری ثبت شده است مبنا روش روش های سرشماری است که به صورت مراجعه حضوری و میدانی انجام نمی شود، بلکه اطلاعات ثبت شده مراجع اجرایی که قبلاً انجام شده است مبنای این سرشماری محسوب می شود.

عرب ابتدا با اشاره به مزیت های این نوع سرشماری گفت: کاهش هزینه ها و زمان تولید، انتشار آمار، توسعه دولت الکترونیک، هماهنگی بین دستگاه های اجرایی تولید کننده این آمار از جمله این مزیت هاست.

بر اساس آن، از سال 1405 سرشماری عمومی نفوس و مسکن طبق فرم انجام شده است. ثبت شده است مبنا بر این خواهد بود که برای پذیرش اجرای آن در کشور، این نوع سرشماری از امروز به صورت آزمایشی در 36 نقطه کشور و استان همدان آغاز شود تا مشکلات این طرح تا سال 1405 برطرف شود. . و کارشناسان مرتبط با این مشکل می توانند این موانع را حل کنند

رئیس مدیریت و سازمان برنامه کوچک سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این استان قرار بود به به عنوان خلبان سرشماری ثبت شده است مبنای انتخاب شده، شهروندان را موظف می کند در صورت تغییر محل سکونت با سامانه www.ncr.ir تماس گرفته و نسبت به ثبت اطلاعات اقدام کنند.

دکمه بازگشت به بالا