میزبانی قطر یک کلاس درس است/ مراکش پدیده جام جهانی بود

ابراهیم تقی پور: قطر میزبان کلاس درس است/ مراکش پدیده جام جهانی بود

مدافع سابق استقلال و پرسپولیس درباره جام جهانی 2022 قطر صحبت کرد.

ابراهیم تاکی پور پیشکسوت فوتبال در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبر روزانه به مناسبت جام جهانی قطر گفت: به نظر من امسال پدیده و بهترین تیم جام حذفی مراکش بوده است. تیم بسیار خوبی که از صمیم قلب فوتبال بازی می کرد و از نظر تاکتیکی مشکلی نداشت. سبک بازی آنها را دوست داشتم و آنها را پدیده اصلی جام می دانم و در نتیجه امتیاز خوبی گرفتند.

او افزود: این دوره از جام جهانی نشان داد که فوتبال در این سال ها پیشرفت کرده و شاهد به روز شدن تاکتیک ها و سیستم ها هستیم. البته این را هم بگویم که صندلی های چند تیم خالی بود. مهمترین این تیم ها ایتالیاست. دوست دارم ایتالیا در جام حذفی شرکت کند.

آیا فرانسه و آرژانتین مستحق رسیدن به فینال این فصل بودند؟ پاسخ تقی پور به شرح زیر بود: هم فرانسه و هم آرژانتین با شایستگی به فینال رسیدند. حتی قبل از جام هم پیش بینی می کردم که این تیم بتواند به مرحله نهایی راه پیدا کند. خیلی ها انتظار داشتند آرژانتین به فینال برسد. خیلی ها فکر می کردند برزیل می تواند به فینال برسد اما این اتفاق نیفتاد.

تقی پور درباره این بازی ها گفت: میزبانی قطر درس مهمی برای ما بود، چرا اگر آن ها می توانند میزبان جام جهانی نباشیم؟ چرا جام ملت ها را نداریم؟ ما ورزشگاه های خوبی داریم و باید برای میزبانی از آنها تلاش کنیم.

او ادامه داد: من خودم تیم ملی برزیل را دوست داشتم که نتوانست به فینال برسد، اما همیشه طرفدار آن هستم. ستاره ای را انتخاب کنید؟ کمتر بازیکنی چنین درخششی داشته است. از مسی و امباپه گرفته تا اشرف حکیمی و حکیم ضیاچ. همه خوب بودند و نمی توان یک نفر را به عنوان ستاره انتخاب کرد.

این پیشکسوت فوتبال درباره عملکرد ایران در جام حذفی گفت: حالا می توانم بگویم حضور کی روش یک اشتباه بود. در هر صورت روند کی روش در سال های او چندان درخشان نبوده و عده ای همچنان او را روی نیمکت جام جهانی می خواستند. به نظر من امیر قلعه نویی، علی دایی و یحیی گلمحمدی توانستند نتایج بهتری نسبت به کی روش کسب کنند.

606

در نهایت تقی پور گفت: حالا با توجه به رویکرد باشگاه ها و مدیران بهتر است سراغ مربی خارجی درجه یک برویم. مربی ای که رزومه دارد و می توانیم از دانش او استفاده کنیم. به نظر من با چنین مربی ای می توانیم در جام ملت ها حضور داشته باشیم.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه رای دادن به و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا