میلیاردی های حراج تهران را بشناسید/فروش چهاردهم به نصف رسید

مجموع فروش چهاردهمین حراج در تهران 42 میلیارد و 718 میلیون تن اعلام شد که کمتر از نیمی از دوره قبل است که در ژانویه 1999 انجام شد.

به گزارش خبر روزانه ، چهاردهمین حراج در تهران شامگاه پنجشنبه 21 مرداد با سخنرانی حسین پاکدل برگزار شد و میزان فروش اعلام شده آثار در مجموع به 42 میلیارد و 718 میلیون تن رسید. این رقم برای سیزدهمین دوره با 87 میلیارد و 942 میلیون تن اعلام شد.

همچنین گران ترین اثر این حراج به نقاشی “روز و شب ، روز و شب شمارش می کنم” اثر رضا درخشانی اختصاص داشت که در این دوره از حراج با دو اثر حضور داشت. نقاشی درهشانی با 5 و 200 میلیون تومان در مقابل گران ترین اثر حراج سیزدهم به ارزش 12 میلیارد تومان که متعلق به آیدین آغداشلو بود ، قرار دارد. آگداشلو رکورد گران ترین کار فروخته شده در حراجی در دوره قبل را شکست.

نقاشی های بزرگ رضا درخشانی صحنه تقویت و گسترش دستاوردهای نقاشی های باستانی شرقی است که در بیان مدرن بازآفرینی شده است.

“من معتقدم روز و شب ، روز و شب” متعلق به مجموعه شب و روز و درختان انجیر است. در این مجموعه ، هنرمند از دو جنبه مشترک در خلق آثار مجموعه استفاده کرد. اول ، کل مجموعه شامل دو لایه است که اشکال مختلف گیاهان را در خود جای داده است. این دوگانگی بر اساس دیدگاه دوگانه گرایی شرقی استوار است ، ثانیاً اینکه هر شبکه مشبک از مشبک است. این بدان معناست که مکان رنگ در فضای مثبت و منفی یکی در دیگری تغییر می کند. با این حال ، این دو نقاشی به طور رسمی مکمل یکدیگر نیستند و در تقارن در اثر تقارن وجود دارد که باعث می شود تصویر در کل پویا باشد.

“من روز و شب ، روز و شب را باور دارم”

دومین اثر رضا درخشانی با عنوان “هجرت طلایی” در ابعاد 150 × 180 سانتی متر نیز یک میلیارد شد و با قیمت یک میلیارد و صد میلیون تومان به فروش رسید. این اثر در سال 2004 ایجاد شده است.

مهاجرت طلایی

یکی دیگر از آثار میلیاردر حراج چهاردهم – نقاشی W. “گنبد آبی”. .ی کامی (کامران یوسف زاده) 4 میلیارد و 600 میلیون تومان فروخته شد.

کامران یوسف زاده ، هنرمند ایرانی مشهور با نام مستعار “وای زی کامی” در صحنه هنرهای آمریکایی (نیویورک) ، دوره های مختلف کاری را پشت سر گذاشت. دو مجموعه “گنبد و دست ستایشگران” و “فرقه های بی نهایت” که مهمترین نقاشی از دستاوردهای این هنرمند در این دوره است ، بر اساس نگاه عمیقی به رابطه انسان و خاطرات او از جهان و تأثیر آن است. ادیان بر تعالی روح انسان در این زمینه ، هنرمند سعی می کند مفهومی آسمانی را از منظری جدید به مخاطب ارائه دهد و تأثیر عمیقی را که بر معماری جهان شرق ، به ویژه اسلامی داشته است ، با اصطلاحات مدرن نشان دهد.

گنبد آبی

در این نقاشی ، ویسی کامی سعی می کند پلی بین یک مفهوم و ساختار مشابه بین شکل گنبدها با چیدمان متمرکز آجر و چهره انسان ایجاد کند.

فرهاد مشیری نیز با نقاشی «ما رزها» در چهاردهمین حراج تهران حضور داشت که به فروش 4 میلیارد و 200 میلیون جلد رسید.

این اثر که در سال 1391 ایجاد شد ، در حراج کریستیز دبی در دسامبر 2019 ارائه شد. در “ما ، رزها” رنگ صورتی همراه با استفاده از سنگ های شیشه ای و مروارید ، مهره های گلدوزی شده و پروانه های پلاستیکی یک هنر و کیچ خشن را ایجاد کرد که از بیان رسمی و استانداردهای زیبایی شناسی مدرن به دور است. در وسط تصویر می توانید کودکی را مشاهده کنید که چاقو در دست دارد و در متن انگلیسی “We، the roses” چاقوهایی با دسته های پلاستیکی سفید وارد شده است. این اثر متعلق به مجموعه ای است که هنرمند تحت تأثیر کارت های تعطیلات Louis Vuitton روی آن کار کرده است.

“ما ، رزها”

“امپراتور ماترود” از آثار گروهان حکدان ، حراج بعدی یک میلیارد دلاری در آگوست 1400 ، با ارزش 1 میلیارد و 700 میلیون تومان بررسی شد. این اثر در سال 2017 خلق شد و همچنین در هشتمین حراج در تهران عرضه شد.

امپراتور حقیر

تابلوی «بندباجا» آویس حبره زاده نیز به فروش یک میلیارد و 400 میلیون جلد رسید.

نقاشی ها و نقاشی های ساده آویش خبرزاده تجربه ای مستقیم ، ساده و رویایی از زندگی صنعتی مدرن انسان و کاهش ارتباط او با طبیعت است. آثار مبتنی بر “تنهایی” به همه عناصر بصری ارزش مساوی می دهند و سعی می کنند در رابطه بین انسان و محیط طبیعی او تجدید نظر کنند.

بانداژ

در این حراج ، یک اثر بی نام از مجموعه کرامت انسانی محمود زندرودی نیز به مبلغ یک میلیارد و صد میلیون جلد به فروش رفت.

در این اثر ، ستون هایی شامل انواع مختلف حروف فارسی نستعلیق و خط لاتین ، عبارت معروف “مردم اعضای یک بدن هستند” از استاد سوهان سعدی به سه زبان فارسی ، انگلیسی و فرانسوی ، موج دار و پیوسته ارائه شده است. چیدمان

آثار زنده رودی به همراه 29 نقاشی دیگر (با موضوعات مشابه) در نمایشگاه حقوق بشر سازمان ملل متحد در سال 2014 به نمایش گذاشته شد.

اثری که در حراج تهران از مجموعه کرامت انسانی محمود زندرودی ارائه شده است

در چهاردهمین حراج در تهران ، عکسی بی نام از مجموعه سفید برفی عباس کیارستمی به ارزش 850 میلیون تومان ، اثر دو طرفه “مجلس” مهرداد محبا علی به ارزش 800 میلیون تومان و اثری حجیم از کامبیز صبرا بدون عنوان مجموعه “تا آنجا که به خاطر دارم” با قیمت 600 میلیون تومان فروخته شد.

عکس کیارستمی ، ارائه شده در چهاردهمین حراج

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا