میل به تخریب و تحقیر اسطوره‌ها از کجا می‌آید؟

منتقدان دایی می گویند مربیان خارجی مورد تایید و ستایش آنها پس از چندین سال مربیگری این بازیکن را به فوتبال کشور معرفی کرده اند. فقط از محصولات دایی و سایر تیم ها استفاده کامل شد. این آرزوی شدید برای تخریب و تحقیر سرمایه ملی ما از کجا می آید؟

به گزارش خبر روزانه، در یادداشت دفاع، طرفداری محمد زارای می نویسد: «دایی فقط یک بازیکن، مربی یا پیشکسوت نیست، بلکه جریانی است که می تواند الگوی همه باشد. این بازیگر که در دوران بازیگری خود هر بار که مورد انتقاد قرار می گرفت بیشتر و بیشتر مورد انتقاد قرار می گرفت، در سن 18 سالگی دوباره برخاست و پاسخ درخشانی به منتقدان داد. او در دوران بازیگری حتی به عنوان سرباز فداکار تیم ملی با طحال پاره بازی کرد.

بعدها که وارد عرصه مربیگری شد، یک قهرمانی با سایپا، دو قهرمانی با جام حذفی و با پرسپولیس به مقام دوم رسید. اما همانطور که همه می‌دانند به دستور رئیس‌جمهور وقت او از تیم تنها یک زوج عربستانی اخراج شد. موضوعی که در آن زمان به آن اشاره کرد، اما تعداد کمی او را باور کردند! محمد علی آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی بعداً به این اتفاق اعتراف کرد و هفته گذشته سخنگوی وقت او نیز این موضوع را تایید کرد.

او علاوه بر سخت کوشی، صداقت و صمیمیت دایی، شاهزاده فوتبال ایران را نیز متمایز کرد. علیرغم اینکه سال ها فوتبال را کنار گذاشته و مدت ها مربیگری نکرده است، اما همچنان تیتر اول موضوعات مختلف رسانه های خارجی و داخلی است. فردی که در صفحه شخصی خود از کریس رونالدو تعریف و تمجید می کند و روز بعد خبر نجات جلاد از تیراندازی او تیتر خبرها شد. همه می دانند که دایی همیشه پیشتاز امور خیریه است. اشک او در شعائر مذهبی نیز شناخته شده است.

به تازگی دی حتی از تیم ملی سوریه هم پیشنهادی دریافت کرده است. دایی او همان کسی است که کارلوس کی روش او را جانشین قانونی خود در تیم ملی می نامد. حال اگر بخواهیم کارنامه مربیگری او را در سطح باشگاهی و تیم ملی زیر سوال ببریم، خصومت یا کوته نظری بیش نیست. به خصوص سابقه او در تیم ملی و ماجرای برکناری اش که کفاشیان رئیس وقت فدراسیون بارها از آن به عنوان بزرگ ترین اشتباه 40 ساله یاد کرد و تاکید کرد که اگر دایی بماند قطعا به جام جهانی می رویم.

روز بعد با دو سال مربیگری در پرسپولیس دو جام حذفی را به دست آورد و حداقل چند بازیکن مانند طارمی، نورالهی، امید عالیشاه و … را به فوتبال ملی معرفی کرد.

منتقدان دایی می گویند مربیان خارجی مورد تایید و تمجید آنها پس از سال ها مربیگری این بازیکن را به فوتبال داخلی معرفی کرده اند. فقط از محصولات دایی و سایر تیم ها استفاده کامل شد. این آرزوی شدید برای تخریب و تحقیر سرمایه ملی ما از کجا می آید؟

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا