نجات ۱۲۰ نفر از سیلاب/امدادرسانی در ۴۰ شهرستان ادامه دارد

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه 120 نفر از سیل نجات یافته و به مناطق امن منتقل شده اند، گفت: امدادرسانی به شهروندان در 40 شهرستان ادامه دارد.

به گزارش خبر روزانه، دکتر پیر حسین کالیوند در خصوص سیلاب های هواشناسی کشور که از 5 تا 9 دی ماه رخ داد، گفت: سه استان تحت تاثیر موج بارندگی قرار گرفته اند و از این رو هلال احمر برای امدادرسانی در شرایط جوی به آمادگی کامل رزمی رسیده است. مناطق آسیب دیده.” برای شروع.

وی افزود: بیشترین خسارت این سامانه بارشی در جنوب کشور مشاهده می شود و در این راستا 1605 چادر، موکت کT، 17 هزار و 515 تخته پتو، 5 کیلوگرم نایلون، 700 موشک، 4777 کیسه غذا، 3563 کیلوگرم برنج، 7224 شیشه کنسرو، 132 کیلوگرم خرما، 2 قرص نان و 21 هزار و 148 بطری آب معدنی بین سیل زدگان توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در 4 شهرستان سیستان و بلوچستان، استان های هرمزگان، کرمان، فارس و بوشهر کمک رسانی ادامه دارد و از همه فرصت ها برای کمک به مردم استفاده می شود.

کالیوند ادامه داد: در 4 ساعت گذشته در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس 4 بالگرد 4 سورتی پرواز و در 25 ساعت 5 تن محموله عملیاتی به مناطق سیل زده و 3 مصدوم در مرکز تحویل دادند. درمان ترجمه شده 163 امدادگر نیز با بالگرد به مناطق صعب العبور اعزام شدند.

وی افزود: حوادث جوی در روزهای اخیر محدود به جنوب کشور نبوده و در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، قزوین، فارس، کرمان، کهگیلویه و بایر احمد، چهارمحال و بختیاری، زنجان، بلوچستان زنجان، در خوزستان، خراسان جنوبی و رضوی، لرستان، مازندران، هرمزگان و یزد کمک رسانی شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در هر 5 شهر نیروهای هلال احمر امدادرسانی کردند و 4 هزار و 144 نفر اسکان اضطراری کردند. در همین راستا 4 کمپ در چابهارا، کنارک و میناب راه اندازی شد تا شهروندان بتوانند در این کمپ ها اسکان پیدا کنند.

کولیوند با بیان مهمترین ماموریت های هلال احمر در مناطق سیل زده طی روزهای اخیر گفت: سه نفر از سیل در روزهای اخیر نجات یافتند و متاسفانه 5 نفر نیز جان باختند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در استان های شمالی نیروهای هلال احمر به 5 نفر به صورت سرپایی خدمات رسانی کردند که 5 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین از سیل و کولاک موفق به نجات 4 واحد تجهیزات شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کالیوند تاکید کرد: امروز آب از ساختمان های مسکونی گرفته می شود و آب 6 خانه به طور کامل تخلیه شده است. در مجموع بیش از 4700 نیروی نظامی در ارائه کمک به سیل زدگان مشارکت داشتند و 741 واحد تجهیزات درگیر بودند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا