نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در ایلام افتتاح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، اولین مجموعه درمان جامع و توانبخشی معتادان ظهر چهارشنبه در مراسمی با حضور مسئولان استانی، حجت الاسلام امام جمعه «وطن پرست». عالی وجود داشت تشریفات رسمی و رسمی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی جدی تشریفات رسمی و رسمی

مدیرکل بهزیستی ایلاما در این مراسم گفت: مراکز یکپارچه مراکزی هستند که با رویکرد ترکیبی و با استفاده از تمامی مدل های رایج درمان و بازپروری اعتیاد زیر نظر خدمات اجتماعی در سراسر کشور فعالیت می کنند.

زهرا همتی افزود: این مرکز با نظارت این اداره کل ظرفیت پذیرش 100 نفر در بخش خصوصی را دارد. توانبخشی می شوند.

وی گفت: معتادان متجاهر پذیرفته شده در این مراکز به مدت چهار ماه در این مرکز می مانند، هشت ماه با خانواده خود تماس گرفته و به درمان و اشتغال زایی ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه در مراکز پذیرش از این نوع بر اساس مدل مراکز اقامتی میان مدت است، گفت: سم زدایی پرهیز در مدت دو هفته انجام می شود.

به گفته همتی، در فاز بعدی طی دو ماه و نیم بر اساس رویکرد جامعه درمانی در مراکز TSI، رویکردهای درمانی و آموزشی برای بیمار معرفی می شود و چهار ماه پس از پذیرش و درمان بیمار بهبود می یابد. ترخیص و درمان به مدت هشت ماه طی 52 جلسه درمان سرپایی بر اساس رویکرد و مدل مراکز ترک اعتیاد سرپایی.

وی افزود: در طول هشت ماه درمان سرپایی، کارگاه های اشتغال و آموزش در این مرکز راه اندازی شده است و افراد پیشرفته می توانند در این کارگاه ها مشغول به کار شوند و یا با طرح موردی و الگوی انطباق اقتصادی- اجتماعی، فرد بهبودیافته می تواند شغل.» برای به دست آوردن فرصت های اقتصادی به خود قبلی بازگردید.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام از همکاری مسئولان استانی و چوار به ویژه فرماندار این شهرستان در تهیه و راه اندازی این مرکز تقدیر کرد.

16 مرکز ترک اعتیاد در استان ایلام وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا