نشست سه‌جانبه غیررسمی ایران،‌ روسیه و چین در وین برگزار شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین خبر روزانه، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات هسته ای گفت: سه کشور ایران، روسیه و چین روز یکشنبه یک نشست سه جانبه غیررسمی در وین برگزار کردند.

وی در توییتر نوشت: چین، ایران و روسیه امروز رایزنی های سه جانبه غیررسمی را برای آمادگی برای از سرگیری رسمی مذاکرات وین در 29 نوامبر (فردا، 29 دسامبر) برگزار کردند.

اولیانوف افزود: «این تبادل نظر برای درک موضع فعلی ایران در مذاکرات مفید بود.

نشست سه جانبه معاون وزیر امور خارجه ایران با نمایندگان روسیه و چین در خصوص لغو تحریم‌های ایران در وین

این دیدار پس از آن صورت گرفت که برخی رسانه ها گزارش دادند که علی باقری معاون وزیر امور خارجه ایران امروز در مقاله ای در فایننشال تایمز موضع خود را قبل از مذاکرات بیان کرده است.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس تیم مذاکره کننده در مقاله ای در روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» اعلام کرد که ایران آماده همکاری و اقدام متقابل در پاسخ به هرگونه ژست دوستانه طرفین است. به هرگونه فشار جامعه جهانی بر جمهوری اسلامی.

باقری که دیروز (شنبه 5 آذر) برای شرکت در مذاکرات برگامی در 28 دسامبر وارد وین پایتخت اتریش شده بود، در مقدمه مقاله خود در فایننشال تایمز نوشت: این هفته ایران و پنج قدرت جهانی در وین مذاکرات عمده این اصطلاح برای اشاره به برنامه جامع اقدام مشترک (CJAP) استفاده می شود. (ادامه مطلب)

هدف اول مذاکرات باید حذف کامل و واقع بینانه تحریم های ایران باشد

معاون وزیر امور خارجه ایران سپس تاکید کرد: در این راستا دو هدف داریم: هدف اول رفع کامل، تضمین شده و اثبات شده تحریم ها علیه ملت ایران است. بدون این، روند به طور نامحدود ادامه خواهد داشت. «مذاکرات بدون تصمیم قاطع برای هیچ کس سودی ندارد.»

ایران و گروه 1+5 (روسیه، چین، بریتانیا، آمریکا و فرانسه + آلمان) در سال 2015 بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران در ازای لغو تحریم‌ها علیه تهران به توافق رسیدند.

این توافق که در دوره دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا صورت گرفت، در این دولت بارها نقض شده است.

با روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، وی وعده خروج از برجام را داد و سرانجام در اردیبهشت 1397 از توافقنامه مصوب شورای امنیت سازمان ملل خارج شد.

ترامپ در تلاش بود ایران را به زانو درآورد

ترامپ پس از خروج از برجام سیاست فشار حداکثری را بر ایران اعمال کرد و با به زانو درآوردن ایران قصد داشت این کشور را مجبور به پذیرش توافق دیگری کند که به گفته ترامپ بهترین توافق با محدودیت های بیشتر علیه ایران بود. . .

حداکثر فشار بر ایران در شرایطی از سوی آمریکا اعمال شد که جهان در بحران اپیدمی تاج و تخت قرار داشت و ایران نیز مانند بسیاری از کشورها برای جلوگیری از شیوع این بیماری به واردات و تجهیزات نیاز داشت، اما به دلیل یخ زدگی. صلح و عدم امکان مبادلات مالی با ایران، تهیه تجهیزات و داروهای لازم برای کشور در دوران فشار حداکثری ترامپ با مشکلات زیادی همراه بود.

یکی دیگر از جنایات او ترور سردار سلیمانی در دوره ترامپ بود

دولت ترامپ در 11 فوریه 2017 پایان یافت، اما نتوانست به هدف خود برای به زانو درآوردن ایران دست یابد، اگرچه در دوران ریاست جمهوری خود مرتکب جنایت فجیعی شد – ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده فقید نیروهای KVD. .


سردار قاسم سلیمانی فرمانده فقید سپاه قدس

انتهای پیام/.این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا