نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور کشور برگزار شد

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، رفع مشکلات زندگی مردم را اولویت دولت می داند و معتقد است برخی از افرادی که امروز باید روی صحنه بیایند و مسائل را روشن کنند، ندارند. فرصت سخن گفتن و روشنگری به دلیل موقعیت و موقعیت سیاسی که دارند منافع و موقعیت آنها در آینده تحت تأثیر قرار نگیرد.

به گزارش خبر روزانه، سردار سرتیپ بسیج «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در صد و نود و نهمین جلسه شورای سیاسی پژوهشگران کشور که امروز (پنجشنبه) در موزه ملی برگزار شد. انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به تلاش دشمنان برای تکان دادن جامعه در اغتشاشات اخیر، گفت: بحمدالله تلاش دشمنان برای ایجاد بلاتکلیفی و اغوای افکار عمومی ناکام مانده است و همانطور که می بینیم حرکت جامعه ناکام مانده است. در حال پیشرفت و دستیابی بیشتر و بیشتر به صلح است.

رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس بازیگران اصلی اغتشاشات اخیر هستند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس را بازیگران اصلی اغتشاشات اخیر دانست و افزود: عربستان هزینه های مالی این فتنه را می پردازد. و انگلیس و آمریکا اهداف پلید و تبلیغات و اغوای افکار عمومی را دنبال می کنند که البته خودشان با هوشیاری مردم و نیروهای مسلح تیرهایشان به سنگ خورد و با شکست مواجه شدند.

سردار کارگر با اشاره به شکست جبهه کفر و نفاق در اغتشاشات اخیر گفت: دشمنان با اعلام تماس های به موقع، برنامه ای بلندمدت و گام به گام برای ایجاد ایران خطرناک برای برهم زدن امنیت کشور طراحی کرده اند. و در نهایت نیز وارد فاز خرابکاری، ترور و کشتار مردم شوند.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کیشور ادامه داد: امروز می بینیم که دشمن به سرعت وارد آخرین مرحله از پروژه ناامنی کشور شده و در این راستا دست به کشتارهای بی رویه، کشتار مظلومان و فرزندان ما می زند. بچه های بی دفاع، نشان می دهد که نتوانسته برنامه ریزی کند و پله های ترقی را طی کند و لایه های مختلف مردم را از نظام و انقلاب اسلامی جدا کند. بنابراین به سرعت وارد مرحله نهایی تخریب و کشتار مردم شد که مطمئناً با زور و توان نیروهای امنیتی کشور و نهادهای انتظامی به پایان خواهد رسید.

ما باید قدر نیروهای مسلح و امنیت ملی را بدانیم

سردار کارگر با اشاره به اینکه باید قدردان نیروهای مسلح و ولی فقیه مردم باشیم، تصریح کرد: فرماندهی انتظامی کشور و بسیج مردمی امروز نقش بسیار مهمی در مقابله با دشمنان و افراد ناامن جامعه ایفا کردند که به همین منظور ما را به انجام رساندیم. باید سپاسگزار و سپاسگزار باشد

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه کشتار کودکان و مردم بی دفاع و آتش زدن مساجد و مساجد هنر نیست، دانشگاه، تعطیلی بازار، اخلال در نظام آموزشی و خدماتی است. ، که در هیچ یک از این برنامه ها موفق نبوده است; اگرچه تعداد محدودی از اساتید و روسای دانشگاه های متعصب و جدا شده خود را به آتش دشمن انداختند اما موفق نشدند و دشمنان در تخریب های اخیر چهره واقعی خود را نشان دادند.

سردار کارگر با بیان اینکه به دلیل تحریم های چند ساله کشور با چالش هایی به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی مردم مواجه بود، گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور، مشکلاتی در این زمینه وجود دارد. به مسائل اولویت بندی پرداخته و افراد توانمند را در این حوزه به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی به کار گیریم زیرا این وادی منطقه آزمون و خطا نیست.

بهره گیری از «جهاد تبیینی» راهبردی حیاتی برای مبارزه با جنگ نرم است.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با تاکید بر اینکه امروز یکی از مهم ترین راه های مبارزه با مولفه های جنگ نرم استفاده از جهاد تبیینی است، گفت: امروز جهاد آموزشی و تبیینی یک وظیفه رایج است و باید در این عرصه تا انتها حرکت کنیم زیرا جهاد در این عرصه جان دادن برای رسیدن به اهداف عالی و ارزشمند است.

سردار کارگر افزود: باید به مردم به ویژه نسل جوان بگوییم که کجا به این مرحله از پیشرفت و شکوفایی رسیده ایم. کشوری که قبلا سیم خاردار وارد می کرد، امروز موشک، پهپاد و جت جنگنده تولید می کند.

بیایید با ایجاد بسترهای رایگان گره های ذهنی جوانان را باز کنیم

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، پاسخ به پرسش های ذهنی نوجوانان و جوانان جامعه را مهمترین فعالیت امروز در مسیر اجرای جهاد تبیینی برشمرد. وی با بیان اینکه در این زمینه باید کرسی های آزاد اندیشی بیشتری برگزار کنیم و وارد دانشگاه شویم و باید دانشجو و دانشجو شویم، گفت: باید با ایجاد تریبون ها و محافل بحث آزاد، گره های ذهنی جوانان را باز کنیم. ما باید حداکثر جذب را داشته باشیم و حتی برای تک تک افراد جامعه در این زمینه وقت بگذاریم تا این افراد توجیه و آگاه شوند، همانطور که در اوایل انقلاب در سال 58 قبل از دانشگاه ها محافل بحث و گفتگوی منظمی وجود داشت و مردم توجیه می شدند. در این حلقه ها

سردار کارگر خاطرنشان کرد: در پرتو انقلاب اسلامی، دسترسی به مسئولان نظام اسلامی باید آسان باشد. هر چند امروز خود رئیس جمهور محترم تمام وقت خود را صرف مردم و خدمت به مردم می کند. اما متاسفانه شاهد کم توجهی برخی مسئولان به سازمان های مردم نهاد هستیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امروز باید بستری برای ارتباط نهادهای توده‌ای با دولت ایجاد شود که آثار و نتایج مثبتی برای کل کشور به همراه داشته باشد. “

وی افزود: تشکل ها، اصناف، احزاب و همه اقشار جامعه عاشق کشور و ایران هستند. هر چند این افراد قطعا نظرات انتقادی خود را در مورد برخی مسائل دارند که باید از طریق ارتباط با مسئولان این نظرات و پیشنهادات شنیده شود.

سردار کارگر بخشی از توضیحات امروز را این است که وزرا و دولتمردان بیایند و درباره فعالیت های بلندمدت و کوتاه مدتی که انجام داده اند توضیح دهند و به مردم روشنگری کنند و ادامه داد: دولت محترم مجموعه ای از فعالیت ها را آغاز کرده است که می تواند در درازمدت کار کند، اما افراد باید از نظر مشکلات، روندها، عملکردها و نتایج توجیه شوند. مردم باید بدانند دولت برای مقابله با ویروس کرونا چه اقداماتی انجام داده است، چه برنامه‌هایی در حوزه ساخت و ساز مسکن و فعالیت‌های عمرانی در دست اجرا دارد.

باید به فرهنگ مسئولانی که از مردم عذرخواهی می کنند، توجه کرد

رئیس صندوق حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد، فرهنگ گذشت است. متاسفانه در کشور ما چنین فرهنگی وجود ندارد. همانطور که گفته شد باید در این زمینه کار فرهنگی کرد و اگر اشتباه کرد اشتباه خود را بپذیرد و از آسیب دیدگان عذرخواهی کند.

سردار کارگر با تاکید بر اینکه امروز راهیان نور بستر مناسبی برای تبیین جهاد است، افزود: راهیان نور فرصت مناسبی برای بیان مشکلات، پیشرفت ها و دستاوردهای نظام اسلامی است؛ از این رو راهیان نور فرصت مناسبی برای بیان مشکلات، پیشرفت ها و دستاوردهای نظام اسلامی است. بی شک امروزه مسئولیت نهادهای فرهنگی کشور در این زمینه بیش از سایر نهادها و نهادهاست.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده از قصه گویان با سواد رسانه ای در اردوهای راهیان نور گفت: در حوزه راهیان نور باید از حصار جناح بندی، اصولگرایان و اصلاح طلبان و… خارج شویم و از مجموع دستاوردهای نظامی اسلام پاسداری کنیم. در طول این چهار دهه

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با انتقاد از برخی نخبگانی که در بحران ها و فتنه ها سکوت می کنند و موضع بی طرفی می گیرند، آنها را خودخواه و میانی خواند و گفت: برخی نخبگان که باید امروز به صحنه بیایند و مشکلات را روشن کنند. این افراد به دلیل موقعیت پست و سیاسی خود اجازه صحبت و شفاف سازی را نمی دهد تا در آینده به منافع و موقعیت آنها لطمه ای وارد نشود، این افراد فقط به دنبال نظر و منافع خود بودند و هرگز دلسوز مردم و نظم نبودند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا