بین الملل

نصرالله: مقاومت ۱۰۰ روزه غزه در طول تاریخ بی‌سابقه است

سخنرانی «سید حسن نصرالله» در مراسم بزرگداشت شهید «وسام طویل» آغاز شد.

به گزارش خبر روزانه، سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت هفتمین روز شهادت «وسام طویل» ملقب به «حاج جواد» از فرماندهان این جنبش که در حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان به شهادت رسید، آغاز شد.

سید حسن نصرالله گفت: تعداد زیادی از جوانان ما از ۱۰۰ روز پیش در حال نبرد در جبهه‌ها هستند و خانواده‌هایی که شهید دادند، خودشان فرزاندان‌شان را به جبهه‌های نبرد می‌فرستند. صبر و مقاومت خانواده‌ها و آوارگان بخشی از جهاد است. بخش عمده‌ای از اقدامات شهدای ما جز اسرار مقاومت به شمار می‌رود. ما باید همکاری کنیم و تمام زمینه‌های مقاومت را فراهم کنیم زیرا مدت این نبرد را نمی‌دانیم.

حاج جواد همواره در میدان حاضر بود و این یکی از معانی جان‌فشانی و انجام وظیفه است

دبیرکل حزب‌الله درباره شهید وسام نیز گفت: شهید حاج جواد در سال ۲۰۰۶ از فرماندهان میدانی بود و در سوریه نیز در مبارزه با گروهک تروریستی داعش از فرماندهان بود. ما افتخار می‌کنیم که با داعش جنگیدیم و در این راه شهید دادیم. حاج جواد جانباز بود اما میدان نبرد را ترک نکرد، او نمونه انسان مومن و همیشه حاضر در میدان و همچنین با اخلاق و آرام بود. زمان و مکان برای حاج جواد معنا نداشت و او همواره در میدان حاضر بود و این یکی از معانی جان‌فشانی و انجام وظیفه است. شهدای ما سازندگان پیروزها و عاشقان شهادت هستند.

مقاومت غزه در طول تاریخ بی‌سابقه است

سید مقاومت در بخش دیگری از سخنان خود، به اوضاع میدانی در غزه پرداخت و گفت: ۱۰۰ روز است که غزه در حال نبرد است و مقاومت آن‌ها در طول تاریخ بی‌سابقه است. مقاومت غزه در نبردی بی‌نظیر به‌طور شبانه‌روزی درحال نبرد است. بسیاری از کسانی که مساله طوفان الاقصی را دنبال می‌کنند معتقدند که رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری اخبار را پنهان و سانسور می‌کند. به اعتراف خود اسرائیلی‌ها، دشمن صهیونیستی در تحقق اهداف اعلام شده و ضمنی خود شکست خورده است. دشمن صهیونیستی برای اینکه دستاوردی داشته باشد همچنان در خانیونس و الوسط می‌جنگد.

در حال تکمیل…

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا