نمایشگاه «آنلاین محبوب» چگونه گذشت؟/ اجرای ۶۰۰ ساعت وبینار برای خانواده‌ها

رضا عباسپور در حاشیه اختتامیه نمایشگاه آنلاین محبوب (نمایشگاه دستاوردها و فرصت های دانشگاه آزاد خراسان رضوی) که به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد. گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد در خصوص ایجاد کمیته تعامل خانواده با دانشگاه در این واحد دانشگاهی خبر داد و اظهار داشت: افتخار واحد مشهد این است که برای اولین بار بوده است. دانشگاه در کشور برای ورود فارغ التحصیلان خانواده های کارمندان و دانشجویان به صورت فرآیندی و تخصصی دلیل کمیسیون تعامل خانواده با دانشگاه است که تصمیمات مربوط به خانواده را اتخاذ می کند و در موارد مختلف اجرا می شود. مناطق دانشگاه

وی بیان کرد: مبنای جلسات تخصصی که در چهار روز در نمایشگاه آنلاین محبوب برگزار کردیم، سخنان مقام معظم رهبری بود که فرمودند: «امروز تنگه احد یک نظام خانواده است» و این سخن بسیار حکیمانه است. یعنی خانواده بسیار مهم و ارزشمند است و اگر این تنگه را از دست بدهیم عملا جنگ را باخته ایم و نظام خانواده را از دست داده ایم. خانواده یکی از قطب های تاثیرگذار در فرهنگ جامعه است و اگر بخواهیم در آینده فرزندان موثری برای این جامعه داشته باشیم باید آن را تقویت کنیم. بدین ترتیب دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تبدیل به موضوعی خانوادگی شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با تشریح فعالیت های این واحد دانشگاهی در اولین نمایشگاه تخصصی خانواده افزود: در این نمایشگاه دستاوردهای خود را در حوزه خانواده ارائه کردیم. ما اولین واحد دانشگاهی بودیم که 600 ساعت کارگاه مجازی، حضوری و تحت وب برای خانواده ها برگزار کردیم و این بسیار ارزشمند است. ما اردوهایی را برای خانواده های کارمند برگزار کردیم و از خانواده های کارمند موفق قدردانی کردیم. یکی از سیاست های اصلی در سال 1401 خانواده های خدمتکاران بود. بنابراین در مهرا یا شهریور برنامه مفصلی خواهیم داشت.

عباسپور ادامه داد: در چهار روز برگزاری نمایشگاه 12 نشست تخصصی با کمک اساتید بنام استان و مشهد برگزار کردیم. کسب و کار در خانواده، خانواده در کانون قرآن، قدرت ملی و خانواده، توان ورزش و تاثیر آن بر خانواده، مسئله سبک زندگی دینی، شاخص های زندگی موفق، سلامت و ورزش خانواده، فضای مجازی و آسیب های خانوادگی کرامت مرد خانواده، شاخص های خانواده ولایی و گدیری، خانواده در حقوق بین الملل و مدیریت درآمد خانواده از نشست های تخصصی برگزار شده در این نمایشگاه بود.

نمایشگاه «مهر معشوق» چگونه بود؟/ برگزاری 600 ساعت وبینار برای خانواده ها

وی با ابراز خرسندی از استقبال مردم از این جلسات گفت: استقبال از این جلسات تخصصی نشان داد که در حوزه خانواده موفق بوده ایم. هدف اصلی تعمیق آگاهی و فرهنگ خانواده ها و آموزش خانواده ها به گونه ای است که خود و فرزندانشان آسیب نبینند. یکی از مهمترین بخش های این نمایشگاه غرفه حقوق کودک بود که توانستیم خانواده ها را در مورد جمعیت و تولد فرزند که یکی از موضوعات اصلی کشور است و افزایش تعامل با کودکان آگاه کنیم. در غرفه مشاوره مجرب ترین مشاوران و روانشناسان به صورت رایگان به افراد خدمات ارائه می کردند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: ما تنها بخشی از نمایشگاه بین المللی مشهد بودیم که نشست های تخصصی برگزار شد و مخاطبان آن دانشجویان، خانواده ها، کودکان و اساساً عموم مردم بودند. مخاطب خاصی نیستند

به گزارش خبرنگار آنا، نمایشگاه دستاوردها و فرصت های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با عنوان آنلاین محبوب از 30 تا 24 تیرماه 1401 با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد. که با استقبال خوب مردم مواجه شد. آیت الله صدیکی امام جمعه موقت تهران از جمله بازدیدکنندگان از این نمایشگاه بود. در پایان این نمایشگاه از دو خانواده موفق کارکنان و دانش آموزان، معلمان و کارکنان فعال نمایشگاه تجلیل شد.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا