نمایشگاه عکس «سامون» در مجلس برپا شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، نمایشگاه عکس سامون مربوط به اکوسیستم استان مازندران به مناسبت روز ملی مازندران با حضور نمایندگان استان مازندران و محمد حسینی نایب رئیس مجلس در محل نمایشگاه شورای اسلامی افتتاح شد.

مهدی معصومی گرجی مدیر حوزه هنری مازندران هدف از برپایی این نمایشگاه را بیان کرد که طی آن اثر در کتاب سامون برای علاقمندان و نمایندگان ملت، تولیدات اخیر حوزه هنری مازندران به نمایش گذاشته شد، فرهنگ استان به صورت مصور و در ابعاد مختلف ارائه شد و افزود: کتاب عکس. سامون این مجموعه 157 عکس از 59 عکاس با موضوع فرهنگ مازندران از جمله آداب و رسوم است. رسم و رسوممعماری، طبیعت و سبک زندگی اسلامی ایرانی و … به عنوان بخشی از فرهنگ مردم ایران در خانه ملت تهیه و به نمایش گذاشته شده است.

علی بابا یک شاهکار نماینده مردم ساری و عبور از همچنین هنگام بازدید از نمایشگاه عکس سامون وی گفت: روز مازندران و هفته ملی مازندران یادآور فرهنگ متمایز ایران و پیشرفت مردم مازندران در پذیرش حکومت شیعی است.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران نیز بر اهمیت فرهنگ مازندران تاکید کرد و گفت: مازندران در دوران جنگ تحمیلی تاریخ ساز بود و در برنامه های عمرانی و عمرانی کشور نقش اساسی داشت، لذا مسئولان کشوری و استانی از جمله دولت و مجلس کلمات کلیدی هستند. باید به برنامه های آنها اضافه شود که مفهوم آن توسعه فرهنگ استان های مختلف از جمله استان مازندران است.

لازم به ذکر است که نمایشگاه عکس سامون به مدت 3 روز در شورای اسلامی برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا