نیم میلیون نفر در آلمان از عوارض بلندمدت کووید ۱۹ رنج می‌برند

به گزارش شفاف ، یک سال و نیم از آغاز همه گیری تاج و تخت می گذرد. تاکنون ، بیشتر داده ها بر روی تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری کوید 19 و تعداد واحدهای مراقبت ویژه بیمارستان با این بیماران متمرکز بوده است.

در آلمان ، که هفته ها تعداد آنها کاهش یافته است ، وقت آن است که نگاهی به وضعیت بهبودی Covid 19 بیندازیم. افرادی که ماه ها بهبود یافته اند هنوز از اثرات بیماری رنج می برند و زندگی روزمره آنها رنج می برد.

وزیر آموزش و تحقیقات آلمان روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی دولت گفت که تخمین زده می شود هر دهمی که از Covid 19 بهبود یابد ، عوارض طولانی مدت خواهد داشت.

آنیا کارلیچاک گفت: “برای آلمان ، این بدان معناست که به طور متوسط ​​حدود 350،000 نفر درگیر هستند و من فکر می کنم این رقم بسیار بالایی باشد.”

استفان شرایبر ، مدیر انستیتوی زیست شناسی مولکولی بالینی در کلینیک دانشگاه ایالتی اشلزویگ-هولشتاین ، که در یک کنفرانس مطبوعاتی با وزیر آموزش و تحقیقات صحبت کرد ، گفت که او معتقد است رقم واقعی حتی می تواند بالاتر باشد.

شرایبر گفت: “اولین داده هایی که ما در مطالعه میان مدت دریافت کردیم نشان داد که درصد افراد مبتلا به بیماری بیماری کرونا قلب شدید بین شش تا 10 ماه پس از بهبودی دو رقمی است.”

به گفته این متخصص ، تاج تاج گذاری برای این افراد آنقدر شدید است که یا نمی توانند به هیچ وجه کار کنند یا هنگام کار قادر به کار موثر نیستند و کیفیت زندگی آنها به طرز چشمگیری تغییر می کند. شرایبر به طور متوسط ​​حدود 500000 تحویل داد.

اما چرا برخی از افراد از عوارض طولانی مدت بیماری کرونا رنج می برند و برخی دیگر دچار این عارضه نمی شوند؟

برای پاسخ به این س ،ال ، وزارت آموزش و تحقیقات آلمان 5 میلیون یورو به مutesسسات تحقیقاتی اختصاص داده است. به گفته وزیر تحقیقات ، این اولین قدم است زیرا تأثیر طولانی مدت Covid 19 بر سلامت عمومی یک مشکل جدی برای دولت آلمان است.

استفان شرایبر همچنین تأکید می کند که سرمایه گذاری برای بررسی این مسئله بسیار مهم است ، زیرا تعداد مبتلایان به بیماری طولانی مدت بیماری کرونا قلب در آلمان بیش از تعداد افرادی است که از برخی بیماری های مشترک رنج می برند و دلایل این امر باید به زودی روشن شود تا جایی که ممکن است.

سردرد ، خستگی شدید ، مشکل در تمرکز و حدود 50 عارضه دیگر در بهبودی کووید 19 یافت شد. محققان در حال کشف این مسئله هستند که چرا بیماران چند ماه پس از یک عفونت ویروسی از مشکلات جدیدی رنج می برند ، که بیشتر آنها هیچ ارتباطی با بیماری ندارد و نبود در حال بیماری.

وزیر آموزش و تحقیقات آلمان 50 عارضه را “بسیار شخصی و تصادفی” توصیف کرد و از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت بود.

به گزارش دویچه وله ، استفان شرایبر همچنین گفت که اینها دیگر عوارض طولانی مدت کوید نیستند ، بلکه خود یک بیماری جدید هستند. علاوه بر این ، این عوارض مربوط به شدت بیماری کووید نیست ، یعنی صرف نظر از اینکه بیماری شدید یا خفیف باشد ، این عوارض در برخی افراد رخ می دهد.

به گفته این محقق ، هیچ دارو و روش درمانی خاصی برای این عوارض وجود ندارد و در بیشتر موارد بیماران حتی نمی دانند که به کدام پزشک مراجعه کنند.

در میان کشورهای دیگر با تجربه مشابه در این زمینه – انگلستان ، و اکنون کارشناسان و محققان در آلمان آماده اند تا در چندین مطالعه گسترده به این سوال پاسخ دهند.

دکمه بازگشت به بالا