هادی محقق: اگر تماشاگران «درب» زیاد بودند شک می‌کردم 

کارگردان «دربا» با توصیفی آرام و احساسی از فیلمش گفت: من مسیر کارم را تغییر نمی دهم زیرا در این صورت یعنی راه را اشتباه رفتم. تعداد تماشاگران دربای مثل خودش خالی باشد و اگر غیر از این بود شک می کردم.

به گزارش خبر روزانه، در آخرین روز از جشنواره فیلم فجر، بعدازظهر پنج شنبه 21 بهمن ماه، فیلم «درها» ساخته سیدهادی محقق به نمایش درآمد که برخلاف روزهای دیگر جشنواره، تعداد کمی از آن را تماشا کردند. تماشاگران. تئاتر حضور داشت.

درب که در گویش لری به معنای زمین مستحکم است، علیرغم نمایش تصاویر بکر از طبیعت که برای برخی بیشتر شبیه یک فیلم بلند بود و انتخابش از بین 22 فیلم در بخش سودای سیمرغ، مانند اکثر فیلم های سینما، تاریخچه ای کند داشته است. این دوره. ، مشکوک است.

هادی محقق – کارگردان و بازیگر این فیلم – در نشست خبری فیلمش گفت: نیاز این گونه فیلم ها این است که سراغ بازیگر نرویم. اساساً فیلم باید مستند به نظر برسد، یعنی اگر آن را دیدی، باید باورش کنی. تئاتری بودن به طور جبران ناپذیری به فیلم آسیب می زند زیرا هنری است که باید آن را باور کرد. برای همین در تیپ گیر می کند.

تهیه کننده «ممیرا» که حال و هوای او یادآور زنده یاد حسین پناهی در هنگام صحبت است، افزود: سال ها روی رابطه فرم و محتوا کار کردم و همین محتواست که فرم را شکل می دهد. ».

وی با بیان اینکه به نظر می رسد تعریف و نگاهش از بازیگری اشتباه و ارتباط این دیدگاه با عباس کیارستمی است، اظهار کرد: من که تمام عمرم اشتباه می کردم! اما دوست دارم ترجمه صحیحی از آقای کیارستمی باشد، دوست دارم با دقت بیشتری به آن نگاه کنیم و دوست دارم بتوانیم با دقت در مورد آن صحبت کنیم.

وی تاکید کرد: دوست دارم همین جریان سینما را ادامه دهم و وقتی خط را عوض می کنم انگار گذشته ام اشتباه بوده و از آن روی گردان شده ام. البته اعتراف می کنم که این فیلم یک گروه نمایشی نیست، بلکه جشنواره یک نمایش است. از هیئت داوران تشکر می کنم که اجازه دادند چنین سینمایی نفس بکشد. مخاطب این فیلم هم مانند خود فیلم باید منزوی باشد و من شک داشتم که آیا صندلی های سالن پر شده است یا خیر.

هادی محج در فیلم جنسی و بی توجهی به زنان با پاسخ های احساسی همراه با نفرت: حق با توست حتی اگر مرا بکشی. من نظرم را می گویم، اما چرا جزییات فیلم را ندیدید؟

رضا محقق – تهیه کننده – همچنین درباره اینکه چرا برای جشنواره فیلم فجر درخواست داده است؟ وی گفت: فیلم من بیشتر جشنواره ای است چون سینما است.

هادی ماهاژ درباره نقش مجید بزرگگر در فیلمش با توجه به تجربه قبلی گفت: سوال معقولی بود. دو سال به دفتر ایشان رفتم و حضورم در کنار ایشان کارگاهی بود. یکی از دلایلی که به شعر روی آوردم مجید بود. او معلم من بود و من و سایر همکارانم خیلی مدیون او هستم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا