هشدارهای ایمنی برای برگزاری شام غریبانی بی‌خطر

کارشناس امنیتی در مورد شام ایمن برای غریبه ها توصیه و هشدار داد.

محسن حسین هانی در گفت وگو با خبر روزانه ، وی با اشاره به شام ​​غریبان که امشب برپا می شود ، ابراز امیدواری کرد که شهروندان برای تامین امنیت عزاداری کرده و اقلام لازم را برآورده کنند.

وی گفت که طی یکی دو سال گذشته ، دستورالعمل های ایمن این مراسم با نیاز به رعایت پروتکل های بهداشتی ترکیب شده است ، اما من می خواهم به شما یادآوری کنم که این به ایمنی محیطی و شخصی مربوط می شود.

این کارشناس امنیتی با اشاره به آیین شمع افروزی در این روزها افزود: طبق دستور ستاد ملی مبارزه با تاج ، امشب باید از هرگونه هزینه اجتناب شود و این مراسم باید از راه دور برگزار شود اما شهروندان توجه داشته باشند. شعله شمع می تواند باعث آتش سوزی شود. بنابراین ، بعد از مراسم حتما شمع روشن شده را خاموش کرده و از آن خودداری کنید ، به ویژه در نزدیکی ماشین ها ، درختان و مکان هایی که احتمال آتش سوزی وجود دارد.

حسین هانی ادامه داد: شمع افروزی در مجاورت پرچم های عزاداری ، روشنایی شمع روی فرش و … همچنین خطرناک است و نمی توان انجام داد.

یک کارشناس ایمنی با بیان اینکه والدین باید روشن شدن شمع را توسط فرزندان خردسال خود کنترل کنند ، گفت: کودکان درک روشنی از آتش ندارند و می توانند شمع را در مکانی قرار دهند که می تواند باعث آتش سوزی شود.

وی همچنین به لباس عزاداران حسینی اشاره کرد و ادامه داد: این روزها لباس تیره عزاداران و حضور آنها در خیابان ها احتمال تصادفات رانندگی را افزایش می دهد و بنابراین رانندگان باید با دقت و سرعت کمتری رانندگی کنند و ثانیاً عزاداران پیاده “باید حضور داشته باشد و از عبور از مکان های غیر مجاز در طول جاده و غیره خودداری کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا