بین الملل

هشدار عربستان درباره از کنترل خارج شدن اوضاع در منطقه

آفتاب‌‌نیوز :

وزیر امور خارجه عربستان نگرانی کشورش را از اینکه تنش‌ها در دریای سرخ در پی حملات متقابل نیرو‌های یمنی و آمریکا از کنترل خارج شده و به تشدید و گسترش درگیری‌ها منجر شود، ابراز کرد.

به گزارش روسیا الیوم، «فیصل بن فرحان» در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت: ما بسیار نگران هستیم. همانطور که می‌دانید، ما دوران بسیار سخت و خطرناکی را در منطقه سپری می‌کنیم و به همین دلیل است که خواستار توقف تشدید تنش‌ها هستیم.

وزیر امور خارجه عربستان همچنین تأکید کرد که کشورش به آزادی کشتیرانی بین المللی اعتقاد دارد و می‌خواهد تنش‌ها را در منطقه آرام کند.

بن فرحان تصریح کرد: ما البته به شدت به آزادی ناوبری دریایی اعتقاد داریم. این چیزی است که باید از آن محافظت شود. ما همچنین باید از امنیت و ثبات منطقه محافظت کنیم؛ بنابراین ما روی آرام کردن اوضاع تا حد امکان متمرکز هستیم.

تنش‌ها در دریای سرخ از زمانی که نیرو‌های یمنی برای اعلام حمایت از مردم غزه مستقیماً یک کشتی آمریکایی را در ۹ ژانویه هدف قرار دادند، وارد مرحله تشدید قابل توجهی شده است.

ارتش یمن اعلام کرده است که عملیات علیه کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های عازم بنادر فلسطین اشغالی تا زمان توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ادامه خواهد یافت.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا