هفته دفاع مقدس فرصتی مغتنم برای تبیین ارزش های انقلاب است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، اسماعیل زارعی کوشا روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از جانبازان دوران دفاع مقدس در سننج اظهار داشت: دفاع مقدس یکی از حقایق مهمی است که نیازمند توضیح و توجه است تا در هیاهوی رسانه ای فراموش نشود. و حمله بی سابقه دشمنان .

وی افزود: اگر حقیقت و ابعاد مختلف حراست مقدس به درستی بیان نشود، به افسانه ای باورنکردنی برای نسل نوجوان ما تبدیل خواهد شد.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: دفاع مقدس و بزرگداشت آن فرصتی است برای فراتر رفتن از امور روزمره و مبارزات سیاسی تا با بازخوانی گذشته و اصلاح نقاط ضعف و ناکارآمدی راهی به سوی آینده ترسیم کنیم.

وی افزود: امروز وظیفه بزرگ ما پاسداری از ارزش ها و حفظ دستاوردهای بزرگ شهدایی است که جان خود را در راه استقلال و عظمت ایران اسلامی فدا کردند.

سردار ذبیح الله مالکی مدیرکل حفظ آثار و گنجینه های دفاع مقدس استان کردستان نیز در این مراسم گفت: ایام دفاع مقدس یکی از افتخارات استان کردستان است هر چند روزی که بگذرد بیشتر به خاطر رشادت، ایثار و شهادت شهدا و جانبازان و ملت ایران. شاید بیا بریم.

وی افزود: این رشادت شهداست و بزرگان شما انقلاب اسلامی بود که دشمنان را شکست داد.

سردار مالکی اعلام کرد: دشمنان در قرن گذشته بدون جنگ و خونریزی متأسفانه بیش از یک میلیون کیلومتر مربع را از خاک ایران جدا کردند و این در حالی است که انقلاب اسلامی ایران نه تنها همه توطئه ها را خنثی کرد، بلکه هیچ بخشی از خاک ایران را در اختیار دشمن قرار نداد.

وی اذعان داشت: نسبت جانبازان استان کردستان 9 هزار نفر است که در این همایش به مناسبت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس از 42 جانباز تجلیل می شود.

دکمه بازگشت به بالا