هنیه خطاب به حکام عرب: چقدر باید خون بریزد تا خشمگین شوید؟!

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خطاب به برخی حاکمان عرب و جهان اسلام گفت که چقدر باید خون بریزد و کشتار شود تا به‌خاطر خدا خشمگین شوید و یک گام تاریخی بردارید؟!

به گزارش خبر روزانه، اسماعیل هنیه رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی حماس در پیامی مکتوب در واکنش به تشدید جنایت‌های اشغالگران صهونیست علیه مردم غزه اظهار داشت که این جنایتکاران تفاوتی میان میان هیچ کسی در غزه قائل نیستند و اعم از زن و کودک و سالخورده را قتل عام می‌کنند.

وی افزود که اشغالگران با این جنایت‌ها «صفحه ننگین و شرم آوری را در تاریخ مالامال از خونریزی خود به ثبت رساندند».

هنیه تأکید کرد که مجاهدان مقاومت فلسطین خواب و امنیت را از اشغالگران خواهند گرفت و هر اندازه هم طول بکشد اما اجازه نخواهند داد آن‌ها احساس امنیت کنند تا این که ملت ما و فرزندان ما در امنیت، ازادی و حاکمیت بر سرزمین خود زندگی کنند.

رهبر حماس با انتقاد از بی‌تحرکی کشورهای عربی و اسلامی خطاب به رهبران این کشورها گفت: «ای رهبران کشورهای عربی و اسلامی! چه اندازه نیاز دارید که خون ریخته شود و کشتار صورت گیرد تا به خاطر خدا خونتان به جوش آید و موضعی تاریخی در مقابل قتل عام کودکان، زنان و سالخوردان غزه اتخاذ کنید».

اسماعیل هنیه همچنین تاکید کرد که «به غربِ مدعی حقوق بشر اما شریک در قتل عام و ریختن ملت‌مان می‌گویم که با مواضع خود در حمایت از جنگ نسل کشی در غزه برای همیشه از انسانیت سقوط کردید و دیواری میان خود و ملت‌های عربی و اسلامی ایجاد کردید که تا ابد الدهر فرو نخواهد ریخت».

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا