حوادث

هواشناسی ۱۴۰۲/۱۰/۱۸؛ آغاز بارش برف و باران در غرب و شمال‌غرب / تداوم آلودگی هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت

آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است که با توجه به پایداری و سکون هوا شرایط برای انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی فراهم است.

از اواخر وقت سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی در برخی مناطق آذربایجان غربی بارش باران و برف روی می‌دهد.

روز چهارشنبه در برخی از مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غرب سواحل دریای خزر، پنجشنبه در مناطقی از نوار غربی، استان‌های ساحلی دریای خزر، دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی و جمعه در مناطقی از نوار غربی، دامنه‌های و ارتفاعات زاگرس مرکزی و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی بارش باران، برف، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات کولاک برف پیش‌بینی شده است.

روز جمعه همچنین در برخی مناطق شمال غرب، غرب، شمال شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکزی کشور وزش باد به‌نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود.

امروز در برخی ساعات در جنوب شرق کشور سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که خیزش گردوخاک در برخی از این مناطق دور از انتظار نیست. چهارشنبه و پنجشنبه نیز در نوار شمالی و غرب کشور کاهش محسوس دما روی می‌دهد.

تداوم آلودگی هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت

 کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام وزش باد شدید در جنوب شرق کشور، از تداوم آلودگی هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، “فریبا گودرزی” افزود: امروز و فردا در بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی شده است که این شرایط در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت، سبب انباشت آلاینده‌های جوی و تداوم آلودگی هوا می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه‌داد: اواخر سه‌شنبه، سامانه بارشی جدید از شمال‌غرب وارد کشور می‌شود و در برخی نقاط آذربایجان‌غربی باران و برف آغاز خواهد شد. وی اظهارداشت: چهارشنبه نیز بارش‌ها در غرب، شمال‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و غرب سواحل دریای خزر، ادامه دارد. پنجشنبه در بخش‌هایی از نوار غربی کشور و استان‌هایی واقع در سواحل دریای خزر، دامنه و ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش‌ها ادامه دارد.

به گفته وی، بارش‌ها همچنان تا جمعه ادامه دارد و چهارشنبه و پنجشنه هوا در برخی مناطق سرد می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در برخی ساعت‌ها در جنوب‌شرق کشور، وزش باد شدید سبب بروز گرد وخاک خواهد شد. همچنین، آب‌های دریای عمان، امروز و فردا مواج و متلاطم است.

گودرزی افزود: تهران امروز آسمانی صاف و غبار محلی دارد و از فردا شب وزش باد در پایتخت رخ می‌دهد. پنجشنبه و جمعه انتظار بارش پراکنده در تهران وجود دارد که این شرایط هوای تهران را مطلوب می‌کند.

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا