واردات خودرو به زودی ابلاغ می‌شود

خبر روزانه/ خراسان رضوی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مقررات واردات خودرو دستوری است و به زودی ابلاغ می شود.

در روزهایی که زمزمه های استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه دارد، فاطمی امین به دعوت نمایندگان استان خراسان شمالی در شورای اسلامی برای آغاز فعالیت اجرایی 2 کارخانه صنعتی به این استان رفت. و از چندین شهر خراسان شمالی بازدید کنید اما قبل از آن. وی صبح امروز در بازدید یک ساعته از شهرستان کوچان از برخی از زیرمجموعه های شهرک صنعتی شماره 2 و مجموعه آسک دوچره بازدید کرد.

سید رضا فاطمی امین در حاشیه بازدید از مجموعه دوچرخه آساک در جمع خبرنگاران گفت: پس از بازدید از شهرک صنعتی شماره 2 متوجه شدیم که مهمترین مشکل تامین پست برق است که پروژه ایجاد این پست برقی است. پست برق از سال گذشته راه‌اندازی شده است، اما بخشی از منابع باید اطمینان حاصل شود که مطمئناً می‌توانیم در اسرع وقت آن را تامین کنیم و زودتر فعال کنیم.

وی افزود: با بهره برداری از پست و سایر تاسیسات زیربنایی می توان انتظار داشت سرمایه گذاران سرمایه بیشتری در این مجموعه داشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت کارخانه دوچرخه سازی آسکا گوچان گفت: وضعیت این کارخانه اسفناک است. گروهی با این میزان سرمایه گذاری می تواند در مرحله اول حداقل برای 100 نفر شغل ایجاد کند و در بهترین حالت می تواند با 500 نفر کار کند.

وی بیان کرد: برخی از مسائل عمده مانند مسائل مالیاتی و بدهی بانکی مجتمع دو چرخ آساک باید در ستاد استانی ارتقاء مورد رسیدگی قرار گیرد تا به سرعت در قانون بودجه یا وزارت سرمایه در گردش منابع را بدهیم. ممکن است.

فاطمی امین با تاکید بر اینکه محصولات این واحد صنعتی بازار مناسبی دارد اظهار داشت: مشکل اصلی این واحد کمبود سرمایه در گردش است که برای رفع آن ابتدا باید وضعیت حقوقی شرکت مشخص شود.

وی همچنین با اشاره به پیشنهاد راه اندازی مرکز تجاری تهران-شه آباد اظهار داشت: این مرکز مشابه شرکت های بازرگانی است و صرفاً یک اداره دولتی نیست و قابلیت ارائه خدمات تجاری ایران از جمله مشاوره حقوقی و بازاریابی را دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با راه اندازی این مرکز، شرایط لازم برای کار شرکت های ایرانی ایجاد می شود و با توجه به اینکه شهر کوچان در نزدیکی عشق آباد پایتخت ترکمنستان قرار دارد، ممکن است نیاز باشد. مزیت این موضوع

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر جدایی وزارت صنعت، معدن و تجارت و جدایی بازرگانی از این وزارتخانه پاسخی نداد، اما در پاسخ به دستورالعمل واردات خودرو گفت: بحث بر سر این نبود. قرار است در مورد خودرو باشد اما قوانین واردات خودرو در دستور کار است و در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا