والورده هدایت بیلبائو را بر عهده گرفت

به گزارش دقیق و به نقل از آس، ارنستو والورده سرمربی جدید اتلتیک بیلبائو شد. سرمربی سابق “بارسلونا” بار دیگر به تیم سابق خود بازگشت و هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

باشگاه بیلبلو روز پنجشنبه این خبر را تایید کرد.

ارنستو والورده پس از چند سال حضور نسبتا خوب در بیلبائو به نیمکت مربیگری بازگشت. حدود دو سال و نیم پس از حضورش در باشگاه بزرگ اسپانیایی بارسلونا، سرمربیگری اتلتیک بیلبائو را بر عهده گرفت. این سومین حضور والورده برای تیم ملی باسک است. این مربی اسپانیایی سابقه طولانی در آنجا دارد و در بین هواداران این تیم نیز محبوبیت زیادی دارد.

او از سال 90 تا 1996 به عنوان بازیکن در آنجا حضور داشت و از سال 1997 به مدت 6 سال مربی جوانان آن تیم بود. او از سال 2003 تا 2005 و از 2013 تا 2017 در این تیم حضور داشت.

سوپرکاپ 2005 اولین قهرمانی باشگاه در 31 سال بود که توسط ارنستو والورده به دست آمد. فصل گذشته، “اتلتیک” رتبه هشتم را به خود اختصاص داد و به همین دلیل به مسابقات اروپایی راه پیدا نکرد.

والورده آخرین بار از تابستان 2017 تا ژانویه 2020 با بارسلونا قرارداد داشت، اما دوران خوبی را در بارسلونا سپری نکرد. او جایگزین مارسلینو در بیلبائو شد که در ماه می از سمت خود استعفا داد.

دکمه بازگشت به بالا