واکسیناسیون ۵۰ ساله‌ها در هرمزگان آغاز شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر روزانه ،
دکتر سعید نمکی از ستاد کرونا هرمزگان در بندرعباس افزود: قطعاً نیاز به افزایش مراکز تزریق واکسن و مراکز یکپارچه در استان وجود دارد تا واکسن های دریافتی ذخیره نشوند.

وزیر بهداشت همچنین اظهار داشت: مراکز درمانی جامع در مراکز منطقه ای و جزیره هرمز باید به صورت شبانه روزی خدمات ارائه دهند.

وی گفت: هرمزگان برای بیماران ویروس کرونا تخت کمبود نخواهد داشت و مطمئناً از آنها برای تهیه تخت ، دارو ، منابع مالی و مجموعه ای برای تشخیص تاجگذاری حمایت خواهیم کرد و گورموزگان در این زمینه تنها نخواهد ماند.

دکتر نمکی افزود: تا ظهر امروز تزریق روزانه واکسن Crown در کشور از 200000 دوز فراتر رفته است و امشب به رکورد جدیدی خواهیم رسید که طی دو روز آینده به تجویز روزانه چهار تا پانصد هزار دوز می رسد از واکسنی که پیش بینی کرده ایم. “

وی گفت: مراکز درمانی در طبالا ، لیرداف ، کوه احمدی و چاراک نیز باید بلافاصله راه اندازی شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به نیاز گرموزگان به 50 آمبولانس گفت: به زودی تعدادی آمبولانس وارد کشور می شود و قطعاً آمپول آمادگی برای خورمزگان تعیین می شود.

وی افزود: طی دو ماه گذشته ویروس تاج در دلتا هند در روستاهای کوهشاه احمدی و بمانی سیریک در منطقه هرمزگان مشاهده شده است.

دکتر نمکی با اشاره به اینکه سفرهای نوروزی به هرمزگان باعث اوج شیوع تاج شد ، افزود: 20 ویروس دلتا در 20 نقطه کشور از جمله آذربایجان ، کوما ، بوشهر و هرمزگان شناسایی شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هرمزگان یکی از اولین استانهایی است که با ولیعهد روبرو شد ، افزود: سال گذشته 14000 تخت و 480 دستگاه تولید کننده اکسیژن به کشور اضافه شد و تعداد تخت های مراقبت ویژه دو برابر شد.

دکتر نمکی بر افزایش اجرای طرح منطقه شهید سلیمانی در هرمزگان تأکید کرد و گفت که یک بسته PCR تشخیصی مورد نیاز استان تحویل می شود.

وی افزود: در حال حاضر آمپول های Remedsiver 90 درصد در بیمارستان های استان تحت پوشش هستند و در صورت کمبود سریعاً تهیه می شوند.

وزیر بهداشت به 170 میلیارد بدهی شرکت های بیمه در تومان به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اشاره کرد و گفت: شرکت های بیمه باید بلافاصله بدهی های خود را پرداخت کنند.

دکتر نمکی افزود: نیروهای مسلح در هرمزگان در حال راه اندازی بیمارستان صحرایی کانتینر هستند.

وزیر بهداشت افزود: قرار بود 100 میلیارد تومان از وزارت بهداشت برای تکمیل ساخت بیمارستان 531 تختخوابی بندرعباس اختصاص یابد که تاکنون 30 میلیارد تومان اعتبار آن اعتبار شده است و 30 میلیارد تومان دیگر نیز به زودی کمک می شود. 40 میلیارد دیگر

دکتر نمکی گفت: با احداث این بیمارستان و راه اندازی بخش جدید در بیمارستان کودکان ، تعداد تخت های بیمارستانی در استان افزایش می یابد و هرمزگان در آینده به فرصت های خوبی برای گردشگری پزشکی دست خواهد یافت.

وی افزود: وزارت بهداشت آمادگی کمک به تجهیز بیمارستان نیروی دریایی بندرعباس را دارد.

وزیر بهداشت در مورد نیاز استان به موارد اضطراری در جاده گفت: با توجه به وسعت جاده های هرمزگان ، من این مشکل را رصد می کنم و به زودی برای رفع آن اقدام می کنم.

دکتر نمکی افزود: “ما سهمیه پذیرش دانشجویان بومی مقیم و استادیار و همچنین دانشجویان عمومی و کارشناسی را افزایش خواهیم داد.”

وی گفت: همچنین یک دستگاه CT برای بیمارستان ناجا در بندرعباس تهیه خواهیم کرد.

وزیر بهداشت افزود: درخواست جدید باید کمبود نیروی کار را برطرف کند تا بتوان در این زمینه اقدامی انجام داد و ما نمره جدیدی به نیروی کار اضافه خواهیم کرد.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما به ملت ایران قول داده ایم که اجازه نخواهیم داد این بیماری به مدت یک روز در بیمارستان های این کشور توقیف شود.

دکتر نمکی افزود: “ما اجازه نمی دهیم رسوایی درمان تاج ، که در بسیاری از نقاط جهان اتفاق افتاده است ، در ایران رخ دهد.

وی گفت: “تاکنون اجازه نداده ایم که بیماری عروق ویروس کرونا یا بیماری های دیگر در بیمارستان ها از شبکه های خارجی پخش شود.”

وی افزود: در شرایطی که دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی و پایمال کردن خون شهدا و سلب سیستم اعتماد و گسست اجتماعی بسیج شده اند ، برخی از افراد در حال دودکش هستند.

دکتر نمکی افزود: در بحبوحه قطعی برق و کمبود برق ، فیلمی از افرادی که به دلیل کمبود اکسیژن در بیمارستان نفس می کشند در حال پخش است و وقتی می پرسیم از کجا آمده است ، آنها می گویند ما نمی دانیم.

وزیر بهداشت که امروز برای بررسی وضعیت تاجگذاری وارد بندرعباس شده است ، قصد دارد از بیمارستان هرمزگان بازدید کند.
دکمه بازگشت به بالا