وجود ۸۵۰ پروژه نیمه‌تمام در گیلان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، اسدالله عباسی عصر یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه گیلان در سالن جلسات استانداری با اشاره به فضای خوب ایجاد شده در حوزه سرمایه گذاری گفت: دیپلماسی دولت تعامل با کشورهای همسایه است و در این راستا با کشورهای مختلف ارتباط موثر و سازنده ای داشته باشیم.» ما ایجاد کردیم و اعمال این سیاست منجر به افزایش 26 درصدی تعداد طرح ها و 64 درصدی وام ها شد.

استاندار گیلان در خصوص پیشرفت طرح های مدیریت پسماند گفت: دو خط در نظر گرفته شده برای شهاب خودرو باید تا پایان شهریور ماه راه اندازی شود و دو خط دیگر نیز به همین ترتیب فعال می شود و هزاران تن زباله فرآوری می شود و بخشی از آنها به کودهای آلی تبدیل می شود و برخی نیز رد می شوند.

وی تصریح کرد: زباله دان سراوان در سال 1404 پلمپ می شود.

850 پروژه ناتمام در گیلان وجود دارد

بیش از 19 هزار میلیارد تومان در تصویب سفر رئیس جمهور به گیلان

عباسی در پاسخ به سوال خبرنگار آنلاین مبنی بر تعداد پروژه های ناتمام استان گیلان و وام مورد نیاز برای تکمیل آنها گفت: 850 پروژه ناتمام در گیلان داریم که برای تکمیل آنها به 76 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. .

وی ادامه داد: در سفر رئیس جمهور به گیلان 180 پروژه با اعتبار 19 میلیارد و 934 میلیون تومان تصویب شد و مجموع وام های عمرانی 11 میلیارد و 482 میلیون تومان بود که 7 میلیارد و 176 میلیون تومان آن مربوط به سازمان برنامه و بودجه و مابقی است. . سهم سایر وزارتخانه ها

استاندار گیلان گفت: در سال گذشته یک میلیارد و 290 میلیارد تومان از محل برنامه و بودجه و امسال یک میلیارد و 300 میلیارد به عنوان وام اظهار شده تخصیص داده شد که باید در مبادله نامه گزارش شود.

وی افزود: مهمترین قسمت تفاهم نامه های سفر رئیس جمهور مربوط به راه آهن و راه آزاد است که برای بزرگراه رشت – قزوین 350 میلیارد تومان و برای تکمیل راه آهن رشت – کاسپین 450 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

عباسی در پاسخ به سوال خبرنگار آنلاین در خصوص دلایل حضور کمرنگ بانوان در استانداری گیلان و اینکه آیا در آینده تغییراتی در حوزه بانوان ایجاد خواهد شد، گفت: در حال حاضر سه مدیر زن و چهار معاون خانم داریم. مدیران استانداری گیلان من راضی هستم و به کارشان ادامه می دهند.

850 پروژه ناتمام در گیلان وجود دارد

مبارزه با فساد اداری

وی با اشاره به وعده خود مبنی بر معرفی و عزل مدیران مفسد گفت: علاوه بر برخورد با تعدادی از مدیران مفسد، برخی پرونده های فساد نیز پیش بینی و پیشگیری شده است. ما هیچ تعارفی نداریم چرا که برنامه راهبردی دولت سیزدهم مبارزه با فساد است و اگر فسادی مستند در رسانه ها وجود دارد به ما اطلاع دهند تا به درستی بررسی و با جدیت برخورد کنیم.

عباسی در پاسخ به این سوال که تعاملش با نمایندگان مجلس چگونه پیش می رود، گفت: ابتدا به دلیل انتصابات مشکلاتی داشتیم که با بحث و گفتگو حل شد و این اختلاف نظرها مانع توسعه استان نشد. و الان هم با هیچ یک از نمایندگان قطع رابطه نکرده ام مشکلی نداریم و این تعامل خوب هم عامل پیشرفت استان است.

وی با رد شایعات احتمال ماندنش در وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی، تاکید کرد: استاندار گیلان هستم و به آن افتخار می کنم و به هیچ وجه قصد ترک پست استانداری را ندارم.

عباسی با بیان اینکه نیازی به حضور وزرا در گیلان نمی بینم چرا که می دانم چگونه می توان از آنها امتیاز گرفت، افزود: همه مصوبات دولت را گرفته ایم و کار در حال انجام است.

وی با بیان اینکه نمی خواهد خود را به عنوان وزیر نشان دهد ادامه داد: در سفر پوتین به ایران بیش از 25 هزار میلیارد تومان سرمایه وارد گیلان می شود که در تاریخ استان بی نظیر است، بنابراین رسانه ها باید عینک واقع بینانه بزنند و خلق کنند. امید.

دکمه بازگشت به بالا