وحشت ستاره سیاهپوست از نژادپرستی و خاطرات شیرین با نیکولاس آنِلکا

عمر سی بازیگر سیاه پوست آفریقایی تبار درباره گاردین درباره خاطرات تلخ نژادپرستی و ترس از آینده گفت.

عمر سی بازیگر سریال “لوپین” در مصاحبه با گاردین در مورد تجربه تلخ خود از مواجهه با نژادپرستی صحبت کرد و گفت که این جلسات او را مجبور به رویارویی با سفیدپوشان پاریسی سفید می کند. وی در سال 2016 نامه ای تند به مطبوعات فرانسه نوشت که در آن از ترس خود از آینده صحبت کرد.

خرچنگ 43 ساله از نژاد سنگال از پدر و مادر و کارگران آفریقایی در حومه پاریس متولد شد. وی در سینمای فرانسه و جهان مشهور شد. عمر سی در سال 2011 در فیلم کمدی فرانسوی The Untouchables بازی کرد که نامزد بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه بود.

عمر سی و یکمین ستاره سیاه است که جایزه سزار ، معادل فرانسوی اسکار را دریافت می کند.

سریال “لوپین” با مشارکت وی – محصولی از نتفلیکس ، که اوایل سال جاری منتشر شد. این سریال یکی از پربیننده ترین سریال های امسال است و در 28 روز نخست نمایش توانسته 70 میلیون بیننده را به خود جلب کند. عمر شی در توئیتر به موفقیت سریال خود واکنش نشان داد و گفت تعداد 70 میلیون بیننده حیرت انگیز است. من بسیار افتخار می کنم که “لوپین” اولین سریال فرانسوی است که به این موفقیت جهانی رسیده است.

عمر کی در مورد فیلمی که پوسترهای مجموعه خود را روی دیوارهای مترو پاریس می گذارد ، به گاردین گفت: “این ویدئو یک موضوع بسیار خطرناک را بیان می کند.” اینکه برخی از مردم در فرانسه فقط شما را نادیده می گیرند. در سریال “لوپین” همین رفتار مردم باعث شد تا قهرمان داستان به فکر انتقام جویی و لذت بردن از طریق سرقت اموال ثروتمندان باشد.

عمر شی گفت که وقتی او در حومه پاریس زندگی می کرد ، رابطه او با پلیس دشوار بود و او اغلب فرار از آنها را ترجیح می داد ، حتی اکنون ، بیست سال بعد ، او هنوز در همان وضعیت است. در سال 2016 ، پس از مرگ یک فرانسوی سنگالی در زندان ، او به مبارزه با نژادپرستی و خشونت توسط پلیس پیوست و قتل جورج فلوید باعث 30 اظهارات تند ضد نژادپرستی در مطبوعات شد.

عمر سی و دو مرده آفریقایی را مقایسه کرد و گفت: “هر دو سیاه و بلند قامت بودند ، زندگی آنها فقط در عرض چند ساعت به وحشت تبدیل شد ؛ چیزی نیست. من هم سیاه هستم. من مثل آنها هستم.” فاجعه ای که سر آنها آمد فردا می توانم من یا فرزندانم باشم. “

این بازیگر آفریقایی-آمریکایی به گاردین گفت که از زمان کودکی به دلیل تفاوت در رنگ پوست ، نگاه سنگینی به خود احساس می کند و از 14 سالگی متوجه شد که فقط شوخ طبعی و شوخی می تواند این سد بین خود و محافظه کاران ناآشنا را برطرف کند.

عمر سی همچنین گفت که نیكولاس آنلكو ، فوتبالیست فرانسوی ، وی را متقاعد كرده است كه خارج شدن از فقر و حومه شهر و كار در یك حرفه رقابتی غیرممكن است.

به گفته وی ، میکالای آنلکا بهترین بازیکن فوتبال در مدرسه آنها بود و صبح زود می خوابید تا صبح به تمرین برسد. تاکنون او و دیگر دوستان اهمیتی ندادند. تا اینکه آنلکا به انگلیس رفت و در آرسنال بازی کرد و به شهرت جهانی رسید. حالا عمر سی تمام بازی های نیکولاس آنلکا را تماشا می کند و به او افتخار می کند.

نیکولای آنلکو

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا