ورزشی

وحیدی: دانشگاهیان باید مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند

وحیدی: دانشگاهیان باید مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند

کشور گفت: مشارکت حداکثری باعث شادی دوستان انقلاب و یاس دشمنان خواهد شد. از این رو، دانشگاه‌ها، اساتید، نخبگان، جریانات و سلایق مختلف سیاسی باید مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، احمد وحیدی، وزیر کشور روز سه‌شنبه در دومین نشست مسئولان استان تهران با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی‌گناه غزه، اظهار کرد: مگر می‌شود این خون‌های به ناحق ریخته شده را دید و با آتش‌بس مخالفت کرد؟

وزیر کشور اقدام رژیم آمریکا در وتوی قطعنامه‌های آتش‌بس را فضاحت بزرگ تمدن غرب برشمرد و افزود: غرب مدعی دموکراسی حتی به اعتراضات گسترده مردم خودشان علیه جنایات رژیم صهیونیستی اهمیتی نمی‌دهند.

وحیدی گفت: دفاع از جنایات رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد آنچه غربی‌ها به نام دموکراسی مطرح می‌کنند، دروغ بزرگی است.

وی به بیان تفاوت مردم‌سالاری دینی در ایران و دموکراسی ادعایی غربی پرداخت و ادامه داد: مردم‌سالاری در ایران، اخلاقی، واقعی، انسانی و یک مردم‌سالاری دینی است.

وزیر کشور با بیان اینکه غربی‌ها حتی به نظر مردم فلسطین که به حماس رأی داده‌اند هم اعتنایی نکردند و گفتند که حماس باید از بین برود، یادآور شد: حماس را تروریست می‌نامند اما برای جهان روشن است که دموکراسی آمریکا طرفدار نابودی زنان و کودکان است.

وحیدی به رفتار گروه مقاومت با اسرا اشاره کرد و افزود: این تفاوت بین مردم‌سالاری دینی واقعی و دموکراسی دروغین، تحمیلی و ضد بشری غرب است.

وی با تأکید بر اینکه به مردم‌سالاری دینی، اخلاقی و الهی افتخار می‌کنیم، تصریح کرد: ۲۰ هزار انسان شامل زن و کودک را به شهادت رسانده‌اند و آمریکایی‌ها می‌گویند که آتش‌بس نشود، این چه دموکراسی است که جنایت را تجویز می‌کند؟

وزیر کشور گفت: از روزی که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، حضرت امام خمینی (ره) بر انجام انتخابات تأکید کردند، در حالی که برخی می‌خواهند جاهلانه از این جریان افتخارآمیز انتخابات در طول انقلاب عبور کنند.

وحیدی، انتخابات ایران را واقعی‌ترین انتخابات برشمرد و اظهار کرد: انتخابات در کشور ما به‌هیچ‌وجه تاکتیکی نیست و دلیل واقعی بودن آن، گردش سلایق مختلف در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری است.

وی تأکید کرد: اینکه بعضی تلاش کنند بگویند انتخابات در ایران واقعی نیست، یک دروغ و تهمت بزرگ و بازی کردن در میدان دشمن است. انتخابات در ایران واقعی است و از بهترین انتخاباتی است که با سلامت، امنیت و رقابت سلایق مختلف برگزار می‌شود.

وزیر کشور، انتخابات را فرصت بزرگی برای کشور توصیف کرد و یادآور شد: کسانی که حامی انقلاب‌اند، به منفعت ملی فکر می‌کنند و خواهان ایران قوی و مقتدرند، خواهان مشارکت حداکثری هستند و در مقابل، مشارکت حداقلی را کسانی دنبال می‌کنند که با انقلاب زاویه دارند، دلباخته غربند و به ارزش‌های انقلاب وابستگی ندارند.

وحیدی خاطرنشان کرد: انتخابات، فرصت بسیار گران‌سنگی است، هرکسی بخواهد در ذهن مردم اختلال ایجاد کند که از این حق خود محروم یا مأیوس شوند، حتماً در میدان دشمن بازی می‌کند و طرفدار مشارکت حداقلی است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان از انتخابات نخستین تا کنون فعالیت داشته است و همه دولت‌ها و نمایندگان از این مسیر عبور کرده‌اند، اظهار کرد: هیئت اجرایی متشکل از معتمدان مردم است و مبنای انتخابات ایران، مردم هستند. هیئت اجرایی هم همیشه بوده است اما عده‌ای تلاش می‌کنند با تشکیک در فعالیت این هیئت‌ها، ذهن مردم را مخدوش و القای خلاف کنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات را بر اساس چهار مؤلفه ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب، وظیفه خود می‌دانیم، عنوان کرد: همه مدیران و دستگاه‌ها باید در چارچوب تحقق این مؤلفه‌ها و به‌ویژه جلب مشارکت حداکثری تلاش کنند.

وحیدی گفت: مشارکت حداکثری باعث شادی دوستان انقلاب و یاس دشمنان خواهد شد. از این رو، دانشگاه‌ها، اساتید، نخبگان، جریانات و سلایق مختلف سیاسی باید مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند.

وی انتخابات را رکن مهم قدرت جمهوری اسلامی در مردم‌سالاری دینی دانست و یادآور که با افتخار کم‌نظیرترین نظام سیاسی را داریم که انقلاب خود را به‌سرعت به انتخابات پیوند زد.

وزیر کشور به مسئله امنیت انتخابات هم توجه داد و گفت: تلاش کنیم در امنیت هم در اوج باشیم که دشمنان ملت، دشمنان امنیت هستند.

وحیدی افزود: سلامت، یکی از مسائل مهم مطرح در انتخابات است. در قانون جدید پیش‌بینی شده است که داوطلبان انتخابات، از امکانات دولتی برای تبلیغات به شکل عادلانه استفاده کنند. این به کاهش نقش پول و ارتقای سلامت در انتخابات کمک می‌کند.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا