وداع باشکوه با جهادگری فداکار – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان ها: اندکی پس از شهادت حجت الاسلام محمد اصلانی داغمان با گرمی تازه بازسازی شد و یکی دیگر از روحانیون کتک خورده در پرونده حرم رضوی کشته شد.

حجت الاسلام محمدصادق دارایی که ظهر سه شنبه به همراه حجت الاسلام پاکدامن و شهید حجت الاسلام محمد اصلانی مورد حمله یک مهاجم تکفیری قرار گرفته بود، شامگاه پنجشنبه 18 فروردین ماه بر اثر شدت جراحات در شهرک حجت به شهادت رسید. در مشهد

وداع بزرگ با کودک جهادگر

شهید دارایی در روستای بزد از توابع شهرستان تربت جام خراسان رضوی دیده به جهان گشود.

خداحافظی شگفت انگیز اهالی تربت جام با فرزند جهادگرشان

پیکر شهید دارایا پس از مراسم وداع در حرم رضوی برای وداع با وی در زادگاهش به زادگاهش روستای بزد شهرستان تربت جام منتقل شد.

تشییع پیکر وی صبح امروز جمعه در این روستا با شور و شعف اهالی شهرستان تربت جام برگزار شد تا اهالی روستای بزد با فرزند جهادگر خود وداع کنند.

وداع بزرگ با کودک جهادگر

مردمی که از صبح روز جمعه منتظر بازگشت فرزند جهادگر خود بودند، با آخرین سفر وی به وطن وداع کردند. مراسم تشییع شهید درایا با حضور ائمه جمعه و روحانیون اهل سنت و شیعه، روسای قوه مجریه، دستگاه های نظامی و امنیتی و اقشار مختلف مردم استان تربت جام برگزار شد.

پس از وداع اهالی تربت جام، پیکر شهید درایا به مشهد مقدس منتقل شد. تشییع پیکر وی امروز از ساعت 11 صبح از مقابل مهدی(عج) مشهد و در مراسمی با حضور فرماندار مشهد و زائران حرم رضوی و جفای یک جهادگر فداکار برای دومین روز متوالی آغاز شد.

این مراسم با مداحی و ذکر مصیبت اهل بیت در مهدیه مشهد آغاز شد سپس پیکر مطهر از مهدی(عج) خارج و به دست مردم قدرشناس تحویل داده شد. پیکر شهید دارایا بر دستان زائران و مجاوران بارگاه رضویچی در حرم امام رئوف تشییع شد.

وداع بزرگ با کودک جهادگر

دشمن در دشمنی جدی است

آیت الله علم الخدا سخنگوی مقام معظم رهبری در حاشیه مراسم تشییع در جمع خبرنگاران گفت: رحلت شهید میراثی است که روحانیت از ائمه اطهار(ع) به ارث برده است و این میراث برای این خط به اثبات رسیده است.

وی با بیان اینکه شهادت مشکلی عادی برای روحانیت است و اساس روحانیت نیز شهادت است، ادامه داد: مردم باید بدانند اولین قربانی در عرصه این انقلاب و اولین قربانی در همه عرصه ها روحانیت است که کاملاً ثابت شده است.

وداع بزرگ با کودک جهادگر

سخنگوی ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: این اتفاقات دشمنی مردم را افزایش می دهد و مردم تشخیص می دهند که دشمن در دشمنی آنها جدی است و باید با دشمن مقابله کند.

حجت الاسلام مروی، تولیت آستانه قدس رضوی، یعقوب علی نظری استاندار خراسان رضوی، مسئولین حوزه علمیه خراسان و سایر استان های شهرستانی، نظامی و انتظامی از دیگر افراد حاضر در مراسم تشییع پیکر شهید دریا بودند. .

وداع بزرگ با کودک جهادگر

پس از تشییع باشکوه شهید محمدصادق دارایی بر دستان مشهدی ها، آیت الله علم الخدا بر پیکر این شهید جهادگر که در جوار شهدای حادثه عاشورا و شهید جهادگر شهید محمد اصلان تشییع می شود، نماز اقامه کردند.

دکمه بازگشت به بالا