وزیرکشور: معتادان بهبود یافته به چرخه اشتغال برگردند

خبر روزانه/مازندران وزیر کشور با بیان اینکه مایه خرسندی است مجموعه بازپروری (مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ ) استان مازندران با همکاری سپاه کربلا انجام شده است، گفت: انتظار ما از سپاه این است که افراد در این مرکز بهبود پیدا کنند و به چرخه اشتغال برگردند.

احمد وحیدی شامگاه ۲۹ آذرماه در آیین افتتاح مرکز دولتی نگهداری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد استان مازندران در شهرستان بابل، اظهار کرد: اعتیاد شخصیت و هویت انسان را از بین می‌برد. چرا ما نمی‌توانیم این فرهنگ را به جوانان بفهمانیم که این راه اعتیاد جز بی‌فرهنگی و بیچارگی نیست؟ حیف است یک انسان شخصیت خود را ذلیلانه از بین ببرد.

وی با قدردانی از کسانی که بعد از اعتیاد بهبود پیدا می‌کنند، افزود: چیزی مهم‌تر از آن که یک حیات جدیدی به انسان داده می‌شود، وجود ندارد.

وزیر کشور با بیان اینکه مایه خرسندی است که این مجموعه با همکاری سپاه کربلا انجام شده است، گفت: انتظار ما از سپاه این است افراد اینجا بهبود پیدا کنند و به چرخه اشتغال برگردند.

این مسئول افزود: این مرکز حدود هفت هکتار است که فضای خوبی دارد و ما باید میزان بهبود را حداقل به ۷۰ یا ۸۰ درصد برسانیم.

وحیدی با قدردانی از همه انجمن‌ها و کسانی که برای این کار خدایی وقت می‌گذارند، یادآور شد: لازم است آن عزیز معتادی که کنار خیابان افتاده است را از خودمان بدانیم و با محبت جذب شوند.

“سردار مومنی” دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز اظهار کرد: برای این آسیب بزرگ در مازندران مرکز درمانی ایجاد شد، زیرا سال گذشته که در محضر استاندار مازندران بودیم فقدان اینگونه مراکز در سطح استان رنج بردیم.

وزیرکشور: معتادان بهبود یافته به چرخه اشتغال برگردند

وی افزود: این مرکز حدود ۱۰ سال رها شده بود با پیگیری‌های استانداری و همکاری مجموعه سپاه کربلا ساخته شد.

سردار مومنی یادآور شد: این مرکز با ظرفیت حدود ۵۰۰ نفر افتتاح می‌شود و در ادامه ظرفیت آن افزایش پیدا خواهد کرد.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته مازندران در حوزه پیشگیری و درمان رتبه اول را در کشور کسب کرد، افزود: به اندازه بودجه‌ای که دولت در طول سال به این حوزه اختصاص داد به همین مقدار خیرین کمک کردند، در بحث ساخت این مراکز در سطح کشور سعی کردیم بیشتر مردمی سازی کنیم که با مشارکت مردم اتفاقات خوبی رقم خورد.

ایجاد اشتغال برای معتادان شفا یافته

استاندار مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد: کسانی که بواسطه اعتیاد بیمار شدند قرار است پس از خروج از این مرکز وارد عرصه کار و اشتغال شوند.

سید محمود حسینی پور با اشاره به اینکه در امر مبارزه با اعتیاد قرار است نقش موثرتری انجام شود آن هم کار فرهنگی است، افزود: این مجموعه برای استفاده کل استان مازندران ایجاد شد و امیدواریم روزی را در این مرکز جشن بگیریم که یک نفر درگیر اعتیاد نداشته باشیم و این سوله‌ها را مرکز تبدیل به مجموعه تولیدی کنیم.

این مسئول با بیان اینکه مازندران را به‌عنوان مرکز گردشگری می‌شناسند و جلوه‌های مرکز گردشگری نشان مثبت این استان است، ابراز امیدواری کرد، ان‌شالله با کمک مردم و مسئولین ریشه اعتیاد را در این استان از بین ببریم که در این حوزه خیرین مازندرانی که گمنام هستند دلسوزانه در این امر قدم برداشتند.

انتهای پیام

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا