وضعیت بحرانی کدورت آب ماهشهر / گزارش آلودگی میکروبی آب در بندر امام

خبر روزانه / خوزستان کارشناس حفاظت محیط زیست و بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی اهواز گزارشی از آلودگی آب میکروبی در برخی مناطق بندر امام در سالهای 99 و 1400 گزارش داد.

خاطره جاودانه در جلسه کمیته آبرسانی ، فاضلاب و آلتوری که امروز (29 شهریور) در استان خوزستان در ارتباط با مشکلات آبرسانی و فاضلاب ماهشهر برگزار شد ، گفت: با وجود صنعتی بودن ماهشهر و با جمعیت زیاد ، وضعیت آب این شهر مناسب نیست. ماهشهر یکی از معدود شهرهایی است که در مناطق شهری مشکل آب دارد.

به گزارش خبر روزانه ، وی افزود: وجود لاشه سگ در اطراف مخازن شهر طالحانی ، کدورت بیش از حد آب در مرکز ماهشاهرا ، منطقه صنعتی و شهر طالحانی – برخی مشکلات آبرسانی و فاضلاب در ماهشهر.

کارشناس حفاظت محیط زیست و بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: افزایش بی سابقه کدورت آب نسبت به سال گذشته ، نبود شبکه فاضلاب در دو منطقه کوچه یاسر و عمار لاین و تپه های متعدد فاضلاب نیز مشکلاتی برای چمران. ”

وی افزود: وجود نشت های غیرمجاز و نبود شبکه فاضلاب در برخی مناطق تحت پوشش ABFA یکی از مشکلات آبرسانی و فاضلاب بندر امام (ره) است. اگر شیوع بیماریهای دیگر در تاج تحت این شرایط رخ دهد ، کنترل آن دشوار خواهد بود.

وی گفت که در روستاهای حلقیات ، حمد ، گرگر ، دامپروار و رحیم آباد توزیع آب باقیمانده بدون کلر وجود دارد. در شهر غیرنظامی تحت پوشش ABFA ، ما همچنین افت فشار ، قطع مکرر و صفر کلر باقی مانده را مشاهده می کنیم.

سرمدی با بیان اینکه خطر بیشتری در مناطقی وجود دارد که تحت پوشش ABFA قرار ندارند ، گفت: در سالهای 99 و 1400 تمام دماسنجهای روستای رحیم آباد ماهشهر و مناطق شهری بندر امام (ره) صفر بوده و نمونه ها دارای آلودگی میکروبی بودند.

وی با اشاره به مقایسه مطلوبیت میکروبی آب مناطق شهری ماهشهر در سالهای 99 و 1400 ، اظهار داشت: وضعیت مطلوبیت میکروبی آب در مناطق شهری و روستایی در فروردین ، ​​اردیبهشت و مرداد کاهش یافت. اگرچه وضعیت کلر باقی مانده در ماه اوت بهبود یافت ، اما هنوز 76 درصد در مناطق روستایی مطلوب است.

وی میزان کدورت آب ماهشهر در سال گذشته را صفر اعلام کرد و امسال هنوز صفر است و در وضعیت کاملاً بحرانی به سر می برد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا