پایش تصویری، الکترونیکی و پهپادی مرزها در اولویت مرزبانی

فرماندهی مرزبانی کشور از اولویت های برنامه ها رصد تصویری، پایش الکترونیکی، پهپادهای مرزی و استفاده از پرندگان کوچک است.

به گزارش خبر روزانهسردار احمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از یگان های مرزی بوشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به 8755 کیلومتر مرز دریایی و زمینی که دو هزار و 700 کیلومتر آن در مرز دریایی در هزار کیلومتری بوشهر است، اظهار کرد: این مرز در استان بوشهر به طول انجامید. خدا را شکر در مرزها نگهبانان قوی با اقدامات شبانه روزی مرزبانان و چشمان بیدار آنها حضور دارند.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به کشف کالای قاچاق توسط مرزبانان اشاره کرد و افزود: با توجه به شعار دو سال اخیر برای تقویت و حمایت از تولید داخلی، اقدامات مهم و قابل توجهی در راستای تحقق این امر انجام شده است. مبارزه با قاچاق اشتغال ضرر زیادی دارد. طی یک سال گذشته 6.5 میلیارد تومان کالای قاچاق در نقاط مختلف کشور کشف شد که عمدتا بیش از یک میلیارد تومان در پرونده های قضایی بوده است.

وی از اجرای طرح های مقابله با قاچاق انسان به صورت طوفانی در سال گذشته خبر داد و گفت: مرزبانان با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی اشرافی موفق به کشف قاچاق می شوند. تعامل و تعامل مرزنشینان با مرزبانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تقویت تعاونی ها در سواحل و مرزها مهم و ضروری است.

سردار گودرزی تقویت زیرساخت های الکترونیکی در مرزها و سواحل را از اولویت های فرماندهی مرزبانی در سال جاری دانست و تصریح کرد: از جمله اولویت های برنامه های مرزبانی نظارت تصویری و الکترونیکی، اپتیکی، پهپاد و استفاده از پرنده های کوچک است.

وی به اقدامات جهادگران در اجرای شعار «تولید دانش بنیان، اشتغالزایی» در مرزبان اشاره کرد و گفت: امسال حرکت جهادی مبارزه با قاچاق بیش از گذشته است و در اجرای شعار امسال استفاده از نخبگان در دستور کار است».

رئیس سازمان مرزبانی کشور با اشاره به اینکه بیشترین کالای قاچاق در مرزهای دریایی جنوب کشور کشف شد، خاطرنشان کرد: 60 درصد قاچاق کشف شده عمدتاً مربوط به شناورهای 200 تا 2000 تنی مربوط به قاچاق خودرو بوده است.

سردار گودرزی به کشف مواد مخدر اشاره کرد و گفت: روز گذشته 70 کیلوگرم شیشه در مرز خوزستان و در دو روز گذشته بیش از 7 تا 8 تن مواد مخدر در داخل جمهوری کشف شد. کشور.

لزوم سازماندهی کشتی های ناشناس در دریا

فرمانده مرزبانی کشور در خصوص تقویت زیرساخت های مرزی گفت: ساماندهی شناورهای ناشناس یکی از برنامه های مهم مرزی است. استان راهبردی بوشهر در کشور بسیار حائز اهمیت است بنابراین تقویت زیرساخت های مرزی در اولویت قرار دارد.

وی تشکیل کارگروه ویژه مرزبانی را ضروری دانست و گفت: تشکیل کارگروه مرزبانی در تمامی استان های مرزی و ساحلی بسیار حائز اهمیت است و انتظار می رود فرمانداران مناطق ساحلی و مرزی توجه ویژه ای به این حوزه داشته باشند. .

فرمانده مرزبانی با بیان اینکه کشورهای مختلف حاشیه خلیج فارس به بوشهر نزدیک هستند، گفت: با توجه به برگزاری جام جهانی امسال در قطر و همجواری این کشور با بوشهر، توجه ویژه ای به تقویت همکاری ها، کمک ها و حمایت ها از قطر می شود. وجود دارد.

گودرزی رعایت حقوق مرزبانان و ساحل نشینان را مهم دانست و گفت: تشکیل دادگاه های بی هویت و اجرای طرح سجاد در اولویت برنامه های مرزی است.

وی به اجرای شعار امسال مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: توجه ویژه به اجرای طرح های مبتنی بر شعار تولید، دانش، اشتغال در اولویت برنامه مرزی است و در این راستا از نخبگان استفاده می شود. .

فرمانده مرزبانی کشور از اجرای طرحی برای خوش‌نشینی مرزها خبر داد و افزود: در لایحه بودجه امسال وام‌های ویژه اموال و سرمایه برای اجرای طرح تحول نظام‌های مرزی تصویب شده است. باهوش تر و دلپذیرتر.”

به گزارش سایت پلیس، گودری ساخت مسکن سازمانی را از دیگر پروژه ها دانست و خاطرنشان کرد: هر ساله در مناطق مرزی کشور از جمله در سواحل بوشهر 3 هزار مسکن سازمانی ساخته می شود و همکاری در تامین زمین های لازم این عملیات موثر خواهد بود. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا