پرداخت ۱۸۹ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده کرونا در شهرضا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، محمدمهدی اسکندری در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرضا تا ظهر یکشنبه با اشاره به نتایج کار این شهر برای پرداخت هزینه خدمات به واحدهای آسیب دیده تاج: 1842 مورد با در مجموع 244 میلیارد ریال از این تعداد درخواست شد ، 1577 مورد با تعداد اشتغال افراد 2016 و مبلغ 189 میلیارد ریال در نظر گرفته شد.

وی افزود: افرادی که این تسهیلات را دریافت نکرده اند یا با ضامن مشکل داشته اند یا به بانک مراجعه نکرده اند.

رئیس اداره کار شهرضا در خصوص نقش بنگاه های پایدار روستایی در اشتغال اظهار داشت: 70 مورد با اشتغال 178 نفر و مبلغ 129 میلیارد و 95 میلیون ریال در نظر گرفته شد؛ سهمیه اولیه شهر 50 میلیارد ریال بود ، اما با اقدامات بعدی این مبلغ افزایش یافت و پرداخت شد.

وی در مورد تسهیلات مشاغل داخلی و سهمیه اختصاص یافته به شهرز گفت: سهمیه های تخصیص یافته در سال 1399 بالغ بر 2 میلیارد و 700 میلیون ریال بوده که با توزیع سهمیه مازاد در مجموع 3 میلیارد و 300 میلیون ریال افزایش یافته است؛ از این مبلغ 900 میلیون ریال به 9 متقاضی به عنوان مستقل و 2 میلیارد و 400 میلیون ریال به عنوان حمایت به چهار نفر پرداخت شد.

اسکندری در خصوص شرایط طرح کارآموزی در این شهر تصریح کرد: شرایط این طرح برای کارفرمایان شامل داشتن مجوز فعالیت و کد بیمه کارگاهی است که در آن می توانند به ازای هر دو بیمه شده یک کارآموز داشته باشند.

رئیس دفتر کار شهرضا گفت: شرایط کارآموزان به شرح زیر است: آنها باید دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر باشند ، کمتر از سه ماه بیمه کار داشته باشند و کمتر از پنج سال از فارغ التحصیلی آنها گذشته باشد.

وی در مورد چهار مشکل اصلی کارآموزان افزود: از جمله مشکلات کارآموزی – تضاد بین طرح و قانون کار و مشکلاتی که در بازرسی های انجام شده توسط سازمان های تامین اجتماعی در کارفرمایان بوجود آمده است.

اسکندری افزود: مشکل دیگر ناسازگاری پرداخت یارانه ها با شرایط اقتصادی موجود است ، در زمان تصویب طرح ، این کمک ها نصف حداقل دستمزد بود که تغییری نکرده است.

وی گفت: علاوه بر این ، عدم تناسب رشته فارغ التحصیلان با نیازهای کارفرمایان و شرایط رکود ، تاجگذاری و مشکلات اجتماعی به ویژه برای زنان کاندیدا – از دیگر مشکلات کارآموزان است.

دکمه بازگشت به بالا