پوشش ۱۰۰ درصدی شعب و انجام ۹۹ درصدی استعلامات برخط در انتخابات

انتخابات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پوشش ۱۰۰ درصدی شعب و انجام ۹۹ درصدی استعلامات برخط در انتخابات امروز، حاصل تلاشهای شبانه‌روزی متخصصین کشور است.

به گزارش خبر روزانه، دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز در ۲۲ حوزه انتخابیه آغاز شد و با ارائه اصل یکی از مدارک هویتی پنجگانه انجام می‌شود.  

در تهران و هفت حوزه انتخابیه دیگر انتخابات به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

تفاوت مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم با دور اول آن در الکترونیکی شدن شعب اخذ رای است. در این دوره، حدود هشت حوزه تمام الکترونیک است و بیش از ۶۰ درصد نمایندگان را شامل می‌شود.  

طبق گفته وزیر ارتباطات هم در دور اول و هم در دور دوم انتخابات بحث آنلاین شناسنامه حذف شد. مردم می توانند از طریق مدارک هویتی که کدملی بر روی آنها درج شده است رای دهند. این امر نیازمند بود تا احراز هویت و استعلام ها به شکل برخط انجام شود تا کسی در دو جا رای ندهد چرا که آنلاین حذف شده است.

در این راستا به تازگی عیسی زارع پور_وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات_ با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی اظهار کرد: امروز بازدیدی داشتم از بخش‌های مختلف مرکز راهبری شبکه مادر ارتباطی کشور و از نزدیک به همکارانم و نمایندگان اپراتورهای ارتباطی که در قرارگاه انتخابات گردهم آمده بودند، خداقوت گفتم.  

وی افزود: پوشش ۱۰۰ درصدی شعب و انجام ۹۹ درصدی استعلامات برخط در انتخابات امروز، حاصل تلاشهای شبانه‌روزی متخصصین کشور است.  

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا