پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی

خبر روزانه/ کرمان محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی به مناسبت سومین جشنواره سراسری تئاتر سردار عثمانی ایراد کرد که متن آن توسط محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ اسلامی و اداره کل استانداری کرمان قرائت شد. ، در پایان جشنواره.

به گزارش خبر روزانه، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی ایران پس از گذشت چهار دهه از حیات خود در مرحله دوم الهام بخشیدن و صدور انقلاب در منطقه به راهبردی نوین رسید و رویدادهای مهمی را رقم زد. پس بر کسی پوشیده نیست که منطقه امروز آمیخته با پیام انقلاب اسلامی است و مهمترین جنبه این پیام مبارزه با ظلم و استکبار است و به ساختاری روشن دست یافته است که به عنوان مکتب مقاومت توسعه یافته است. .

مکتب مقاومت با نام شخصیت محوری مهمی گره خورده است که در سایه همت خود به نمادی از راهبرد موفق جمهوری اسلامی ایران در منطقه تبدیل شده است. نماد و الگوی این مدرسه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی است. شهید بزرگواری که فعالیت هایش تنها به حضور نظامی، امنیتی و دفاعی خلاصه نمی شد و به مرور زمان مقامات عالی رتبه اش بیش از پیش مطرح شدند.

نام این رهبر گرانقدر لشکری ​​به حدی درخشیده است که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) راه و روش این شهید گرانقدر را مکتب شهید سلیمانی نام نهادند.

نماد ایده آل دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف و آنچه آن را به مکتب تبدیل کرد، عقلانیتی بود که در سیر و سلوک آن دیده می شد. توجه به اخلاق حسنه، ایثار، گذشت و مفاهیمی از این دست از ویژگی های ارزشمند او بود. بیان این اشعار امروزه در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه های جمعی متبلور شده است. وقتی امپریالیسم در رسانه مانع از کشف حاج قاسم در جهان می شود، وظیفه اهالی هنر و رسانه است که مردم را با این شخصیت بی نظیر آشنا کنند. زیرا قدرت روایت ما بی شک توطئه های دشمنان این مرز و بوم را شکست خواهد داد. یکی از رسالت های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عصر جدید توجه به فرهنگ رنج و مقاومت و حمایت از آرمان های الهی است و در این راستا بیش از ده ها جشنواره فرهنگی و هنری برگزار می شود. در کشوری به مرکزیت سردار دل.

برگزاری سومین جشنواره سراسری تئاتر سردار عثمانی برای پاسداشت یاد و خاطره شهید والامکام سلیمانی، رویدادی ارزشمند و آموزنده است و بر تمامی هنرمندان صحنه کشور که فداکارانه و خالصانه در این رویداد فرهنگی شرکت کردند، ضروری می دانم. و همچنین از کارکنان این رویداد قدردانی می کنم.

استقبال بی سابقه آحاد جامعه از شخصیت والای شهید سلیمانی مسئولیت ما را دشوارتر می کند و امیدوارم با نهادینه شدن این جشنواره هر ساله شاهد شکوه مقاومت در نمایش های کشور باشیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا