پیروزی بزرگ وکلای ایرانی و شکست بزرگ تاج!

تیمی از وکلای ایرانی در پرونده ویلموتس به سرپرستی روزبه و طاوق احمدی با استناد به قرارداد مارک ویلموتس با راجا کازابلانکا توانستند این رقم را از جریمه ۷.۸ میلیون یورویی فوتبال ایران محاسبه کنند.
اگرچه این یک پیروزی بزرگ برای وکلای ایرانی است، زیرا تقریبا در تمام پرونده هایی که به دادگاه حکمیت ورزش می رسد، رای فیفا تایید می شود، اما گروه ایرانی توانسته دادگاه را متقاعد کند که پیشنهاد بازیکن بلژیکی را بپذیرد. مربی و غیر قابل قبول است و با قراردادی که ویلموتس و تیم مراکشی امضا کردند، قرارداد او با ایران بی اعتبار شد.
این موفقیت برای کسانی که متن معاهده را نوشته اند، پیروزی نیست. چرا؟ بالاخره دلیل برد متن قرارداد نبود بلکه تصمیم سرمربی برای امضای قرارداد و ترک دوره بیکاری بود.
سرمربی طبق قرارداد تنها 60 روز در سال مرخصی داشت اما به لطف رهبری مهدی تاج برای 45 روز در تهران نزدیک به 6 میلیون یورو از ایران دریافت می کند! یعنی حدود 180 میلیارد تومان!
در حالی که در زمان عقد قرارداد که آخرین حضور مهدی تاج در فوتبال درجه یک است، مدعی شد بهترین و قوی ترین قراردادی است که یک مربی خارجی امضا کرده است و در صورت فسخ قرارداد تنها سه ماه حقوق اضافه می شود. به بلژیکی داده شود، اما او برای. او پس از 5 ماه همکاری و کمتر از 45 روز حضور در تیم ملی توانست قراردادی دو ساله به همراه جریمه نقدی از فوتبال ایران دریافت کند. مردی که قیمتش قبل از ایران 500 هزار دلار بود و بعد از ایران دوباره 500 هزار دلار.
حال باید دید کمیسیون اصل 90 مجلس بر اساس پیگیری های قبلی، این غرامت کلان را از مسببان فاجعه قرارداد ویلموتس می گیرد؟ فاجعه ای که منجر به غارت ساختمان فدراسیون فوتبال و ساختمان پرسپولیس شد.

251 251

دکمه بازگشت به بالا