پیش بینی بارش ۵۰ میلیمتری در برخی نقاط استان مرکزی

موجود/مرکزی رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان مرکزی گفت: هفته آینده در برخی مناطق استان 50 میلی متر بارش پیش بینی می شود.

غلامرضا مرادی 26 آبان ماه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با بحران های استان مرکزی گفت: دو سال از بارندگی های بسیار شدید گذشت. در سال گذشته 218 میلی متر بارندگی داشته است که 23 درصد کمتر از میزان بارندگی سالانه است.

وی با اشاره به توزیع نادرست بارندگی و خشکسالی گفت: در آبان و آذر باید 37 میلی‌متر بارندگی داشته باشیم، اما امروز تاکنون فقط 25 درصد و 74 درصد کمتر از حد نرمال بارندگی داشته‌ایم.

مرادی با اشاره به اینکه بارندگی های پاییزی کمتر از حد معمول خواهد بود و از اواخر آذرماه به شرایط عادی می رسیم، گفت: به جز خمین، در سایر شهرها بارندگی ها دور از حد نرمال بوده و به نظر می رسد هواشناسی برای اوایل دی ماه پیش بینی شود. بارندگی ها کمی قبل از پایان دسامبر تحقق خواهد یافت.

وی گفت: اولین سامانه بارشی خوب اواخر هفته جاری از غرب و استان ایلام وارد کشور می شود که پیش بینی می شود در بخش هایی از شازند و اراک بیش از 40 میلی متر بارندگی داشته باشد و سایر مناطق نیز 25 میلی متر بارندگی داشته باشند.

رئیس اداره پیش بینی هوای استان مرکزی گفت: زاگرس مرکزی در هفته آینده بیش از نرمال و استان شاهد بارش نرمال خواهد بود. بارندگی هفته آینده نسبت به هفته گذشته افزایش می یابد.

به گزارش خبر روزانه، در این نشست مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان گفت: طرح ویژه زمستانی برای نگهداری و تعمیر ماشین آلات، سازه ها و تهیه شن و نمک تهیه شده است.

مهرداد جهانی افزود: 120 وسیله نقلیه راهداری و 308 راننده تجهیز و 35 راهدارخانه تجهیز شد و انبارهای شن و نمک در زالیان پرندک مستقر شد.

وی با بیان اینکه سالانه 6 دستگاه خودرو تعمیرات اساسی می شود، افزود: قطعاً از امکانات استان برای بازسازی راه ها استفاده می شود و استان 8 هزار و 400 پل و ساختمان دارد که هم اکنون در حال بررسی هستیم.

جهانی با اشاره به لزوم لایروبی رودخانه ها گفت: متاسفانه در فصل زمستان از زنجیر چرخ استفاده نمی شود و گاهی شاهد رانندگان بدون تجهیزات زمستانی در گردنه ها هستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا