پیمان اکبری پس از برد مقابل ژاپن: امروز جنگ سرویس‌ها بود

به گزارش شفاف، والیبالیست های پیکان در دومین دیدار خود در جام ملت های آسیا مقابل سانتوری ژاپن به میدان رفتند و با نتیجه 3 بر یک پیروز شدند.
پیمان اکبری، سرمربی تیم پیکان در نشست خبری بعد از بازی گفت: از اینکه سال‌ها بعد آقای کوتو یامامورو (مربی ژاپن) را می‌بینم بسیار هیجان‌زده هستم. ما قبلا برای تیم های ملی ایران و ژاپن بازی می کردیم و خاطرات خوبی داریم. به تیمش بابت بازی تبریک می گویم، آنها جنگیدند و خیلی خوب بازی کردند. آنها کاری به عناوین نداشتند و برای هر توپی تلاش می کردند. به تیمم بابت بازی خوبم تبریک می گویم. اگرچه ست اول را از دست دادیم، اما خوب بازی کردیم.

وی افزود: ژاپن در ست اول بهتر از ما بود و مبارز تا پایان مسابقه کار کرد. فوتبالیست های ما هم تلاش کردند تا امتیاز امتیاز را تا پایان حفظ کنند. بازی امروز جنگ سرویس بود. تیم ما و ژاپن به ترتیب 18 و 17 اینینگ شکست خوردند و دلیلش هم این بود که باید ریسک می کردیم اما 5 امتیاز متوالی از سرویس گرفتیم که برای ما خیلی خوب بود. ژاپن به تیم ما فشار آورد که خوب بود. شما باید برای هر امتیاز بجنگید زیرا هیچ تیمی شکست یا برنده نشده است.

اکبری ادامه داد: امروز مزیر و انگاپت که المپیکی هستند در زمین حضور داشتند که هر دو در سطح خود عملکرد خوبی داشتند. برای نماینده ژاپن آرزوی موفقیت دارم، آنها خیلی خوب بازی می کنند. امیدوارم در بازی های بعدی موفق شوند.

وی درباره درصد بالای خطاهای ارسال تیم گفت: والیبال جهان از سرویس به عنوان حمله استفاده می کند. اگر تیم یک پاس ساده بدهد، توپ به راحتی به حریف می رسد و احتمال کشته شدن حمله او وجود دارد. بنابراین، با داشتن این ایده که باید از سرویس به عنوان یک حمله استفاده کنیم، باید ریسک کنیم. بازیکن باید در نقطه حساس به خوبی سرویس دهد و این سرویس خوب نیز می تواند شکست بخورد.

دکمه بازگشت به بالا