پیگیری احیای منطقه ویژه اقتصادی ملایر پس از ۱۲ سال

خبر روزانه/همدان استاندار همدان  با بیان اینکه طرح عملیات ۲۰۰۰ هکتاری نهضت ملی مسکن ملایر در دستور کار قرار گرفته است، گفت: احیای منطقه ویژه اقتصادی ملایر که بیش از ۱۲ سال معطل مانده بود در حال پیگیری است.

علیرضا قاسمی فرزاد جمعه پنجم خرداد ماه در شورای اداری شهرستان ملایر که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه جمهوری اسلامی به حوزه فرهنگ و هنر نگاه ویژه ای دارد، اظهار کرد: دولت سیزدهم دولت کار، تلاش و اقدام است.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه تلاش کردیم آن چیزی که طی سال های گذشته به عنوان گره های کور وجود داشته، برطرف شود، افزود: مردم ولایت مدار ملایر در همه عرصه ها پیشگام و لایق بهترین خدمات هستند.

وی به سفر رئیس جمهور به استان همدان اشاره و تصریح کرد: دو هزار میلیارد تومان اعتبار از مجموع ۱۴ هزار میلیارد تومان مصوبات که طی این سفر رقم خورد، به شهرستان ملایر اختصاص یافت.

استاندار همدان واحد تولید سیگار از زعفران با ایجاد ۲۰۰۰ اشتغال، سایت گلخانه ای شهرستان، مرکز پرتودهی غرب کشور، افزایش میزان صادرات شهرستان، شناسایی ۲۰ نقطه از اراضی ملی و طبیعی شهرستان برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف، تهیه چهار طرح تجاری و تهیه اطلس سرمایه گذاری شهرستان را از اقدامات و برنامه های در دستور کار در این شهرستان برشمرد.

وی با اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای شهرستان ملایر در حوزه های مختلف، گفت: ملایر دو نشان ملی و جهانی مبلمان منبت و انگور را دارد و هنرمندان بزرگی در رشته های مختلف در خود جای داده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اینکه اگر مجموعه ای ضعیف باشد همه به آن هجمه می کنند تا آن را از بین ببرند، از ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی و مجموعه ارتش که برای کشور آبرو خرید و برای ایران اسلامی اقتدار آفرید تشکر و قدردانی کرد.

دکتر هادی بیگی نژاد به اهتزاز درآوردن پرچم ایران دور دنیا را بازدارندگی و عزت خواند و افزود: قدرتنمایی ما تکریم زورگویان عالم را به دنبال خواهد داشت.

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به ۱۱۰۰ شهید دفاع مقدس، ۲۲۵۰ جانباز، ۱۱۵ آزاده دفاع مقدس و دو برند جهانی مبلمان منبت و انگور ملایر ، مطرح کرد: در شهرستان ملایر ۱۵ انجمن ادبی و هنری فعال و ۱۲۰۰ هنرمند شناسنامه دار در حوزه های مختلف هنری داریم.

حجت الاسلام احد آزادیخواه به افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره فیلم فجر و برگزاری موفق نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اشاره و خاطرنشان کرد: به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی توسط ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی در سراسر دنیا، نشانه عظمت و قدرت کشور است.

آزادیخواه با تاکید بر اینکه باید این عظمت، اقتدار و تحول ها را ببینیم و داشته های خود را باید تبلیغ کنیم از برگزاری جشنواره مبلمان منبت در تاریخ هشتم تیر ماه سال جاری خبر داد و گفت: با جدیت به دنبال پیگیری برگزاری این جشنواره به بهترین نحو هستیم.

وی ادامه‌ داد:  برای ساخت تیزر تبلیغاتی برگزاری این جشنواره، به تیم رسانه ای شهرستان اعتماد کردیم و آن ها را برای تولید تیزر به سازمان صدا و سیما معرفی کردیم.

آزادیخواه با بیان اینکه این تیم رسانه ای در حال تولید تیزر تبلیغاتی جشنواره است، تصریح کرد: شهرستان ملایر شهری قرآنی و دارای علمای بزرگ قرآنی است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار ایجاد پلاتو، پیگیری هنرکارت و بیمه هنرمندان شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا