پیگیری اقدام گوگل در حذف برنامک‌های ایرانی

مرکز ملی فضای مجازی در بیانیه ای در خصوص اقدام فضای مجازی آمریکا (گوگل) برای حذف برنامه های ایرانی اعلام کرد که از طریق کانال های بین المللی به این موضوع رسیدگی می کند و سپس اگر شرکت آن را نپذیرد و رفتار غیرقابل رقابت غیرقانونی خود را در ازای فعالیت های خود در این زمینه تکرار کند. بازار ایران

به گزارش خبر روزانه ، مرکز ملی فضای مجازی انحصار اخیر گوگل در حذف رایج ترین برنامه های کاربردی ایرانی (روبیک و مغرب) را محکوم کرد و در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت ها از این روش برای پیاده سازی مدیریت پلتفرم پایدار استفاده می کنند. و ثبات تجارت ایران در فضای مجازی و سوء استفاده از موقعیت انحصاری آن در بازار برای مقابله با ظهور رقبا در بازارهای محلی و نقض حقوق فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی میلیون ها شهروند و مشاغل ایرانی را تهدید می کند.

مرکز ملی فضای مجازی ، “بهبود محیط کسب و کار مربوط به فناوری مجازی و استفاده از فرصت های ایجاد شغل و همچنین رونق محتوا ، خدمات و تجارت در این زمینه” ، نمونه ای از این اقدامات یک طرفه و مزاحم است. گوگل بدون اطلاع و شکایت از کاربران و شرکت های ایرانی. نقض مسئولیت اجتماعی شرکت ها در رابطه با حقوق شهروندان ، از جمله حق توسعه و تجارت مشروع و همچنین تهدید حاکمیت ملی کشور در فضای مجازی.

بنابراین ، این مرکز اقدامات لازم را برای ایجاد شرایط رقابت عادلانه برای مشاغل ایرانی انجام می دهد و با توجه به اینکه گوگل در چندین مورد نقض ضد تراست در جهان شکایت کرده و محکوم شده است ، از طریق مجاری بین المللی و دادگاه های صالح به این موضوع رسیدگی می کند. برای جبران خسارت اقدامات قانونی انجام می دهد و سپس ، اگر شرکت آن را نپذیرد و رفتار غیرقابل رقابت غیرقانونی خود را تکرار کند ، از فعالیت های خود در بازار ایران بازدارندگی قانونی می گیرد.

توصیه می شود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حفاظت از کاربران و بنگاه های اقتصادی مطابق با سند طرح جامع و معماری شبکه ملی اطلاعات با همکاری سایر دستگاه های مسئول کاهش وابستگی به خدمات اساسی ، به ویژه سیستم عامل هایی که حقوق کاربران ، شرکت ها و دولت را نقض می کند. علاوه بر این ، وزارت امور خارجه ، با همکاری قوه قضائیه و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، باید با جامعه بین المللی برای ایجاد هنجارها و سازوکارهای لازم برای شناسایی و رفع فقدان سیستماتیک فزاینده حقوق دیجیتالی کاربران بسترهای فراملی

سرانجام ، مرکز ملی فضای مجازی مطابق با “حریم خصوصی افراد” و فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد قداست نقض حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی اعلام می کند که هرگونه سرویس و برنامه (برنامه) مشکوک به نقض حریم خصوصی و ، علاوه بر حقوق کاربران ، از طریق مجاری قانونی برای محافظت از حقوق شهروندان و مشاغل اقدام کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا