چرا تلویزیون در جشنواره فیلم فجر «زنده» نیست؟

تمامی برنامه های تلویزیونی چهلمین جشنواره فیلم فجر روی آنتن می رود.

به گزارش خبر روزانه، تلویزیون برای چهلمین جشنواره فیلم فجر جزییات سه ویژه برنامه را اعلام کرده که همگی منتشر می شوند و به صورت زنده پخش نمی شوند.

به نظر می رسد در حاشیه برخی برنامه های زنده سینمایی در سال های اخیر و اظهار نظر برخی مهمانان و منتقدان تلویزیون درباره سینماگران و فیلم هایی که واکنش و انتقاد جدی سینماگران را نیز برانگیخته است، دو بار در چنین برنامه های زنده تلویزیونی پخش شده است. سال ها. بیشتر مراقب بود یکی دیگر از دلایل این تصمیم انتقاد کارگردانان و هنرمندان زنده است.

حمله سایبری اخیر به برخی از شبکه های رادیویی و تلویزیونی می تواند دلیل دیگری برای این احتیاط و کاهش پخش زنده باشد.

بر این اساس شبکه سه در طول جشنواره برنامه سینمایی «هفت» را همچون سال های گذشته پخش می کند و علیرغم تلاش و تمایل سازندگان برای پخش زنده این برنامه، «هفت» در جشنواره چهلم اکران می شود.

محمدحسین لطیفی مجری برنامه «هفت» پیش از این به خبر روزانه گفته بود که تلاش برای ماندگاری این برنامه در جشنواره امسال اتفاق جالبی خواهد بود، اما شب گذشته اولین قسمت از این برنامه سینمایی روی آنتن رفت.

با این حال، «هفت» مانند سایر فیلم های تلویزیونی نزدیک به ضبط پخش می شود. همچنین این احتمال وجود دارد که در روزهای پایانی جشنواره «هفت» به صورت زنده پخش شود.

شبکه چهار سیما ویژه برنامه «سینما ملت» را برای جشنواره فجر امسال با اجرای وحید رعنا در نظر گرفته است که به مدت 12 شب هر شب از ساعت 11 تا 23 این رویداد سینمایی را پوشش می دهد.

سینما ملت به تهیه کنندگی احسان حسینی و تدوین و کارگردانی سجاد مهرگان تولید می شود. «سینما ملت» برنامه زنده تلویزیونی نیست و اکران می شود.

همچنین شبکه نمایش از 11 بهمن ماه همزمان با آغاز چهلمین جشنواره فیلم فجر تا شب پایانی جشنواره، هر شب ساعت 21، برنامه تولیدی «سینما» را با سازندگان جدید پخش می کند.

پخش زنده اختتامیه جشنواره های گذشته در دستور کار این برنامه قرار داشت و حال باید دید مقدمات اختتامیه امسال چگونه بوده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا