چه کسی در تشکیل پرونده رادوشوویچ مقصر است؟

مدیر سابق باشگاه پرسپولیس با عمل نکردن به توافق باشگاه و رادوشویچ، یک معامله میلیونی ایجاد کرد.

به گزارش خبر روزانه، بوژیدار راداشویچ که در دوران سیدمجید صدری از پرسپولیس جدا شده بود، اکنون از سوی کمیته وضعیت فیفا به پرداخت 866 هزار یورو به پرسپولیس محکوم شده است و قرمزها که به تازگی از پرونده های مالی خارج شده اند. ، با یک مورد جدید مواجه شد. اما پرونده راداشویچ علیه پرسپولیس دقیقا چگونه بود؟

در زمان مدیریت سید مجید، صدری راداسویچ به دلیل اختلاف با ابراهیم شکورا مدتی به کشورش سفر کرد و از بازگشت خودداری کرد. از آنجایی که در آن زمان این دروازه بان مطالباتی از پرسپولیس داشت، تقریباً می توانست به صورت قانونی قرارداد را فسخ کند و تمام مبالغ قرارداد سه فصل آینده را بگیرد. اما در آن زمان پس از کشمکش ها و تماس های متعددی که یحیی گالماخمادی با راداشوویچ برقرار کرده بود، داراسبان ها به ایران بازگشتند و برای ادامه همکاری با سرخ ها موافقت کردند.

پس از بازگشت، راداسویچ با جعفر سمیعی، سرپرست وقت باشگاه به توافق رسید که بازیکنان پرسپولیس به جای پرداخت طبق مفاد قرارداد، همیشه بودجه لازم را در اختیار داشته باشند و به راداسویچ نیز به بازیکنان پرداخت کنند. اما با جدایی سامی و آمدن صدری مدیرعامل باشگاه مجید، پرسپولیس عملاً به این توافق پایبند نبود. پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال عربستان رفت، صدری مبلغی را بابت مطالبات بازیکنان فصل گذشته پرداخت کرد اما راداسویچ را پرداخت نکرد. 20 درصد دیگر از مکاتبات بازیکنان برای فصل جدید به حساب آنها واریز شد، اما راداسویچ هرگز پولی دریافت نکرد.

حدود دو ماه بعد از آخرین پرداخت باشگاه یعنی 16 آذر ساعت 14، راداسویچ برای گرفتن 196 هزار یورو به پرسپولیس رفت اما صدری تنها 50 هزار یورو پرداخت و به دروازه بان قول داد تا 20 روز دیگر 30 هزار یورو دیگر به او بپردازد. همین امر باعث شد راوشویچ ناراضی باشگاه را ترک کند و همان شب ایران را ترک کند.

مدير وقت باشگاه پرسپوليس با علم به اينكه راداشويچ با اين باشگاه قرارداد 3 فصلي دارد و چون مطالبات خود را دريافت نكرده بود، حق فسخ و مطالبه كل قرارداد 3 ساله خود را داشت نه اينكه باشگاه توانست به او پول بدهد. پایبند به زمان پرداخت بازیکنان دیگر) عملا رفته تا پرسپولیس حالا یک دروازه بان خوب را از دست داده و باید حدود یک میلیون دلار به او بپردازد. یعنی مدیری که روزگاری در نشست خبری مدیران سابق باشگاه را مسئول تصمیمات خود می خواند، حالا از پرسپولیس شکایت کرده و پاسخی به این موضوع نداده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا