چین قانون ضد تحریم‌ تصویب کرد

قانونگذار عالی چین قانونی ضد تحریم تصویب کرده است که از اقدامات چین برای مقابله با تحریم های خارجی حمایت قانونی می کند.

به گزارش خبر روزانه ، به نقل از South China Morning Post ، این قانون در یک جلسه غیرعلنی کمیته دائمی کنگره ملی خلق تصویب شد ، اما جزئیات این قانون هنوز منتشر نشده است. این قانون از امروز اجرا می شود.

تم یو چونگ ، تنها نماینده هنگ کنگ در کمیته دائمی کنگره ملی خلق ، گفت که بر اساس این قانون ، شورای ایالتی و سازمان های آن مسئول هماهنگی اقدامات تلافی جویانه خواهند بود.

وی افزود: این اقدامات می تواند در مورد سازمان ها و افراد و همچنین همسران ، اقوام و سازمان های اشخاصی كه به آنها تعلق دارند اعمال شود.

به گفته این مقام ، طبق ماده 6 قانون جدید ، اقدامات تلافی جویانه پکن می تواند شامل رد ویزا یا ورود به چین باشد. حتی برای دارندگان ویزا ، مقامات ممکن است سند را باطل کرده و ارسال کنند.

داراییهای منقول و غیر منقول افراد نیز ممکن است توقیف شوند و انجام م transactionsسسات با انجام این معاملات با این افراد یا سازمانهای هدف ممنوع است.

این قانون همچنین مقرر کرده است که هیچ کس در کشور در انجام اقدامات تبعیض آمیز به کشورهای خارجی کمک نمی کند. در عوض ، آنها باید به مقامات پکن در اقدامات تلافی جویانه کمک کنند. این مقام همچنین گفت که افراد و سازمان هایی که تحت تأثیر این تحریم ها قرار گرفته اند می توانند از دادگاه های منطقه قاره شکایت کنند.

رسانه های دولتی چین می گویند این اقدام با هدف فراهم آوردن مبانی قانونی برای پاسخ چین به تحریم ها انجام شده است. چین در واکنش به تحریم های ایالات متحده ، اتحادیه اروپا ، انگلیس و کانادا علیه سرکوب سیاسی پکن در هنگ کنگ و رفتار با گروه های اقلیت قومی در سین کیانگ اقدامات ضد تحریمی اتخاذ کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا